Zgodnie z przewidywaniami podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powiadomił o zniesieniu nakazu noszenia maseczek w przestrzeni publicznej na tzw. wolnym powietrzu.

Jest to częściowe odejście od obowiązku zasłaniania nosa i ust, związanego z epidemią koronawirusa w Polsce. Niestety, nakaz ten zostanie utrzymany jednak w przypadku stref z zamkniętym obiegiem powietrza – sklepach, gastronomii, kościołach, a także komunikacji publicznej. Co to jednak oznacza dla samych kierowców?

Premier Mateusz Morawiecki ogłasza zniesienie obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych. Wiadomo, co będzie z zasłanianiem ust i nosa w samochodach

Według najnowszych danych przekazanych na konferencji prasowej Kancelarii Premiera, z uczestnictwem Łukasza Szumowskiego i Piotra Glińskiego potwierdzono, że w przesstrzeni publicznej zniesiony zostanie obowiązek noszenia osłony nosa i ust. Jak twierdzi minister zdrowia poziomy transfer wirusa jest minimalny i dzięki temu w wolnym powietrzu nie będziemy musieli już nosić maseczek.

Co jednak z kierowcami i jazdą samochodem? Tu nie potwierdzono zmian w zakresie zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa. Trzeba przyzwyczaić się do faktu, że z maseczkami jest długo nie będziemy mogli się pożegnać.

Jeśli w samochodzie znajdujemy się sami lub udajemy się w podróż z osobami, z którymi mieszkamy nie będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczki.

Maseczki są obowiązkowe, gdy w jednym pojeździe przebywają osoby, które nie pozostają ze sobą w bliskim kontakcie domowym – jeśli podwozimy kolegę z pracy, wieziemy członka rodziny do lekarza, a także w taksówkach i innego rodzaju przewozach obowiązek noszenia maseczki zostaje utrzymany. Taka sama sytuacja dotyczy komunikacji zbiorowej.

Maseczkę będzie jednak można zdjąć na parkingu.

Przypomnij sobie o… WYJĄTKOWY PRZEJAW PSIEJ WIERNOŚCI. PIES CZEKAŁ PRZEZ TRZY MIESIĄCE PRZED SZPITALEM NA WŁAŚCICIELA. CO STAŁO SIE DALEJ?

Jak informował portal Życie: WAŻNA INFORMACJA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW. WEDŁUG ZUS OD CZERWCA ZMIENIAJĄ SIĘ PROGI DODATKOWYCH ZAROBKÓW

Portal Życie pisał również o… DZIECI NAJSŁYNNIEJSZYCH POLITYKÓW. CZYM SIĘ ZAJMUJĄ I KTÓRE Z NICH BRYLUJĄ NA SALONACH