Jak podaje "Onet", gwałtowne burze i silny deszcz nawiedzą południe kraju. Trudne warunki atmosferyczne przewidziane są na południu Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla tych rejonów Polski.

Prognoza IMGW na wtorek nie napawa optymizmem

Choć wielu Polaków może odczuć ulgę widząc, jak opady deszczu niweczą złe zamiary skradającej się wcześniej suszy, to niebezpieczne warunki pogodowe nikomu już nie są potrzebne. Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na wtorek, może wywołać uśmiech jedynie na północnym zachodzie kraju, gdzie utrzymywać się będzie pogodna aura.

Temperatura będzie się utrzymywać od 15 stopni Celsjusza do 20 stopni Celsjusza. Na wybrzeżu sięgnie około 13 stopni. Na szczęście wiatr nie będzie silny, w trakcie burz osiągnie w porywach do 70 km na godzinę. IMGW publikuje swoje prognozy "w pigułce" na mediach społecznościowych.

Twitter/IMGW

Duże zachmurzenie i opady nie napawają dobrym nastrojem, jednak pamiętajmy o zachowaniu ostrożności podczas przemieszczania się. Warunki drogowe będą kiepskie. Szczególnie na terenach podgórskich synoptycy przewidują długotrwałe i intensywne opady deszczu, lokalnie niewielkiego gradu.

To nurtuje czytelników: Minister Andruszkiewicz stara się o dziecko. Czy polityk zamierza pobierać świadczenie 500 plus

Ważne dla Polaków: Boże Ciało. Łukasz Szumowski opowiada o planach. Czy dopuszczalna będzie procesja?