Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a także Centra Zarządzania Kryzysowego w poszczególnych regionach Polski wydały specjalne alerty, w których Polacy mogą znaleźć ostrzeżenie przed możliwym wystąpieniem na terenie kilku województw bardzo gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Mowa o burzach z porywistym wiatrem i gradem!

IMGW prognozuje burze nad całą Polską w niedzielne popołudnie. Trzeba uważać, może pojawić się grad!

Mamy wiosnę w rozkwicie, a co się z tym wiąże gwałtowne zjawiska pogodowe, na czele z burzami. Choć to jednak dopiero przedsmak lata to w wielu województwach trzeba się spodziewać w niedzielne popołudnie mocnych burz z piorunami, porywistym wiatrem, a nawet opadów gradu! O których regionach Polski mowa?

Według informacji RMF24.pl, IMGW wydało w niedzielny poranek specjalny monit – ostrzeżenie pierwszego stopnia łącznie dla siedmiu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Jak wynika z prognoz meteorologów w tych regionach może spaść do 20 mm wody na metr kwadratowy, a burzom z gradem ma towarzyszyć wiatr wiejący z prędkością do 75 km/h.

Nad Bałtykiem może spaść nawet do 30 milimetrów na metr kwadratowy. W wielu miejscach trzeba się również spodziewać opadów drobnego gradu. Mieszkańcy nadmorskich miejscowości musza mieć sie na baczności - wiatr nad morzem będzie bardzo silny.

Ostrzeżenie wydane przez IMGW obowiązuje od niedzielnego popołudnia aż do późnego wieczora.

Warto pomyśleć o zabezpieczeniu samochodów, ogrody, posesji i balkonów przed możliwymi zniszczeniami wywołanymi przed gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

Przypomnij sobie o… WAŻNY APEL PRACOWNICY BIEDRONKI DO POLAKÓW. KOBIETA ZWRACA UWAGĘ NA CZĘSTO POMIJANĄ KWESTIĘ

Jak informował portal Życie: ZŁE WIADOMOŚCI DLA SENIORÓW NA TEMAT WYPŁAT ŚWIADCZEŃ EMERYTALNYCH. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… RYBIKI TO OWADY, KTÓRE SPĘDZAJĄ SEN Z POWIEK. PEWNA KOBIETA ZASTOSOWAŁA GENIALNIE PROSTY PATENT, BY NIE WRÓCIŁY JUŻ NIGDY