Aktualnie gotówka to coraz mniej porządana metoda płatności zarówno przez klientów, jak i sprzedawców. Większość osób korzysta teraz z karty płatniczej. To nie tylko dużo bezpieczniejsze rozwiązanie, szczególnie w dobie kornawirusa, ale też znacznie szybsze.

Banknoty zostaną całkowicie wymienione na karty płatnicze

W ostatnim czasie Polacy dużo chętniej korzystają z kart płatniczych, co powoduje, że papierowe pieniądze zaczynają być zbędna.

Z tego powodu banki wyszły na przeciw klientom i zwiększyły limity płatności dla kart Visa i MasterCard. Teraz bez podawania pinu będzie można zapłacić kwotę od 50 do 100 złotych.

Czy karty płatnicze zastąpią gotówkę?, źródło: Bezprawnik
Czy karty płatnicze zastąpią gotówkę?, źródło: Bezprawnik
Czy karty płatnicze zastąpią gotówkę?, źródło: Bezprawnik

To forma dodatkowej zachęty, aby rezygnować z banknotych na rzecz kart płatnicznych. Jak się okazuje, nawet w instytucjach związanych z kościołem rozpoczęto dostosowywać się do aktualnych warunków.

Lubelska archikatedra oraz kościół Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach wprowadzili tak zwazne ofiaromaty, które umożliwiają bezgotówkowe wpłacane ofiary.

Jak wyglądać będzie system finansowy w Polsce?

Póki co nie do końca wiadomo, w jaki sposób będzie wyglądał w pryszłości system finansowy w Polsce. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że gotówka przejdzie do historii zastąpiona przez elektroniczne płatności.

[quote author=""]Dane rynkowe wyraźnie pokazują, że przyszłość systemu finansowego w Polsce jest bezgotówkowa, czego mamy już liczne przykłady na rynku. Warto tutaj, chociażby przypomnieć o inicjatywie Związku Banków Polskich – napisano na jednym z portali odnosząc się do słów Agnieszki Zielińskiej, dyrektora w firmie Polcom.

Czy karty płatnicze zastąpią gotówkę?, źródło: Wyborcza
Czy karty płatnicze zastąpią gotówkę?, źródło: Wyborcza
Czy karty płatnicze zastąpią gotówkę?, źródło: Wyborcza

Jak się okazuje, nie każdy podziela entuzjazm, jeśli chodzi o taką formę płatności. Wielu osobom nie podoba się konieczność płacenia kartą kredytową oraz trzymania pieniędzy na kontach bankowych.

Wiele Polaków trzyma także rezerwową gotówkę na wypadek przerwy technicznej na stronie internetowej banku.

Może zainteresuje Cię to: MINISTERSTWO SZYKUJE NOWE PRAWO, DZIĘKI KTÓREMU MOŻNA ZAJRZEĆ POLAKOM DO KIESZENI. ŁAMIĄCYCH PRZEPISY CZEKAJĄ WYSOKIE MANDATY

Zobacz także: DWA DUŻE BANKI W POLSCE OSTRZEGAJĄ. POWAŻNA AWARIA, KORZYSTANIE Z KART PŁATNICZYCH BĘDZIE NIEMOŻLIWE

Portal "Życie" informował o: ZŁE WIADOMOŚCI DLA KIEROWCÓW. CENY PALIWA MAJĄ IŚĆ W GÓRĘ. KOGO OBOWIĄZYWAĆ BĘDZIE PODWYŻKA?