Miałby to być wielki krok w stronę wygody rodziców i samych dzieci. 2021 rok może przynieść ogromną rewolucję w 500 plus, szczególnie w kwestiach technicznych tego programu. Co to oznacza?

Jak zapowiada dział Superbiz portalu „Super Express” miało to być przede wszystkich odejście od obowiązku składania wniosków, a także wypłaty comiesięcznego świadczenia na indywidulane konto samego dziecka, jeśli rodzice wyrażą taką chęć.

500 plus w Polsce jako świadczenie przyznawane rodzicom na dzieci funkcjonuje już od czterech lat i zdecydowanie poprawiło domowe budżety milionów rodzin. Jest to najpopularniejsze świadczenie socjalne w Polsce i sztandarowy punkt rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś mówi się o nim w kontekście koronawirusa, jednak wielu polityków myśli nad usprawniającymi wypłaty świadczeń rozwiązaniami. Właśnie takie rzeczy sugerują sami Polacy, pytani przez specjalistów „Super Expressu”, jakich nowości i udoskonaleń spodziewają się najbardziej po 500 plus w nowym roku.

źróło: Wikipedia

Nowości w 500 plus. Tego oczekują Polacy

W samym świadczeniu 500 plus od momentu jego powołania i tak zmieniło się już wiele, gdyż szybko zniesiono kryterium dochodowe, zatem o wypłatę 500 plus można starać się na każde dziecko, niezależnie od tego, ile zarabiamy. Dodatkowo, wydłużony został okres rozliczeniowy – rodzice, który złożyli wniosek w 2019, dziś nie muszą tego robić na kolejny rok.

Czego chcieliby rodzice od 500 plus? Co ciekawe, wielu z nich myśli o 500 plus jako lokacie na rzecz dziecka. Pytanie przez specjalistów SE rodzice deklarują, że chcielby, aby tak, jak każdemu obywatelowi przypisuje się PESEL tak stworzyć indywidualne konto, na które trafiałyby pieniądze z ministerstwa.

Interesujące są również wyniki sondażu dla SE – aż 59 proc. pytanych popiera świadczenie 500 plus, a tyle same uważa, że świadczenie powinno być przyznawane „z urzędu”, bez przymusu składania wniosku w MOPS lub przez Internet. 36 proc. uważa natomiast, że to zły pomysł.

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WNUK MAGDY GESSLER NIE BĘDZIE WYCHOWYWAŁ SIĘ W STOLICY. LARA GESSLER ZMIENIŁA MIEJSCE ZAMIESZKANIA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS