Jak podaje "se.pl", emerytury stażowe wiążą się ze znacznie większymi kwotami, niż te klasyczne otrzymywane po osiągnięciu odpowiedniego wieku emerytalnego.

Podstawowa różnica

YT

Ja już się domyslacie, podstawową różnicą jest wysokość świadczenia, ale do tego wrócimy. Prezydent Andrzej Duda, podpisał ze związkowcami 5 maja porozumienie, w którym wyraził chęć wdrożenia emerytur stażowych.

Tym samym, kobiety po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni po 40 latach pracy będą mogli przejść na stażową emeryturę, bez oczekiwania na osiągnięcie wieku emerytalnego. Co ciekawe, opozycja także popiera to rozwiązanie. Prezes Instytutu Emerytalnego, Antoni Kolek zabrał głos w tej sprawie.

Według naszych analiz, kobiety, które przepracowały 35 lat otrzymają emeryturę wysokości od 1900 od 2100 zł brutto lub wyższą. Emerytury stażowe mężczyzn będą wyższe, gdyż dłużej odkładali składki. Ich świadczenia wyniosą od 2400 do 2700 zł brutto .

YT

Według Instytutu, jeśli wprowadziłoby się emeryturę stażową od 1 stycznia 2021 roku, przejść na nią mogłoby 400 tysięcy osób.

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT

Jak informował portal Życie: UFO BYŁO DOBRZE ZNANE LUDZIOM JUŻ W STAROŻYTNOŚCI? PRZEDSTAWIAMY NIEWIARYGODNE DZIEŁA SZTUKI, KTÓRE MOGĄ POTWIERDZAĆ TĘ TEZĘ