Polacy z niecierpliwością czekają na to, co Łukasz Szumowski powie na temat pandemii koronawirusa. Minister cieszy się ogromnym zaufaniem wśród rodaków, a jego słowa są brane na poważnie.

Teraz pojawiły się nowe informacje na temat pandemii koronawirusa. Jak się okazuje, w Polsce moglibyśmy obserwować tendencję spadkową, gdyby nie pewien szczegół.

Według ministra zdrowia to, co ma miejsce obecnie w południowej części kraju, jest bardzo niebezpieczne. Mowa o nowo powstałym ognisku zakażeń.

Jak podaje Łukasz Szumowski, z niepokojem obserwuje sytuację na południu kraju, gdzie – szczególnie na Śląsku – jest coraz więcej zarażeń. W pozostałej części kraju obserwuje się mniej zachorowań na koronawirusa.

Mateusz Morawiecki. Źródło: zdrowie.wprost.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: zdrowie.wprost.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: zdrowie.wprost.pl

- Zła informacja jest taka, że mamy w tej chwili bardzo wiele dodatnich wyników u górników na Śląsku. Od kilku dni prowadzimy tam bardzo intensywną akcję, badając wszystkich górników – mówił kilka dni temu Łukasz Szumowski.

Czy granice Śląska zostaną zamknięte?

Ze względu na duże zaludnienie Śląska i specyfikę rynku pracy łatwiej tam o zarażenie. Co więcej, ok. 97% górników jest chorych bezobjawowo, a to sprawia, że częściej nieświadomie zarażają innych.

- Jeżeli oddzielilibyśmy Śląsk i kopalnie od przebiegu epidemii w Polsce, to zaczęlibyśmy mieć już tendencję spadkową. [...] Musimy bardzo szybko i sprawnie działać na Śląsku, żeby ogniska te nie stały się źródłem zakażeń poziomych – informował.

Teraz pojawiają się pogłoski, jakoby teren Śląska miał zostać oddzielony od reszty kraju.

Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube
Premier Mateusz Morawiecki. Screen:YouTube

Premier Mateusz Morawiecki objął oficjalne stanowisko.

- Nie tylko nie zamierzamy zamykać woj. śląskiego, ale wręcz dzisiaj należy się pomoc naszym wspaniałym rodakom na Śląsku, w Zagłębiu, w całym województwie śląskim, które jest bardzo mocno dotknięte koronawirusem – deklaruje.

Przypomnij sobie o… OLIWIA BIENIUK ODWIEDZIŁA NATALIĘ SIWIEC. SPRAWY PRZYBRAŁY NIEOCZEKIWANY OBRÓT, NAGRANIE CELEBRYTEK ROZCZULIŁO FANÓW

Jak informował portal Życie: NIEZWYKŁE ZNALEZISKO PODCZAS REMONTU KOŚCIOŁA. W WIEŻY UKRYTO KAPSUŁĘ CZASU

Portal Życie pisał również o… JANINA OCHOJSKA WYGRAŁA STARCIE Z NAJWIĘKSZYM WROGIEM. NAJCIĘŻSZE JUŻ ZA NIĄ