Tego typu przypadki potrafią zdarzać się nawet w największych polskich miastach. Wszystko przez to, że ludzie zajmują coraz więcej terenów, na których żyją lub żyły dzikie zwierzęta, a terytoria fauny znacznie się zmniejszają.

Ostatnia sytuacja z udziałem łosia miała miejsce w Sosnowcu. Rok temu wydarzyło się coś bardzo podobnego. Co dokładnie się stało?

Łoś na ulicach Sosnowca

Według opisu mieszkańców w Sosnowcu znaleziono przerażonego, rannego łosia. Zwierzę zostało odłowione przy ul. Leśnej.

Cała sytuacja miała miejsce 5 maja 2020 roku. Straż Miejska otrzymała telefon od jednego z mieszkańców, który poinformował, że przy ul. Leśnej między Ostrowami Górniczymi a Maczkami znalazł rannego łosia.

Łoś w Sosnowcu. Źródło: Youtube
Łoś w Sosnowcu. Źródło: Youtube
Łoś w Sosnowcu. Źródło: Youtube

Na początku leśny ssak przebywał na terenie jednego z gospodarstw, następnie zaś chciał przeskoczyć ogrodzenie. Niestety, nie udało mu się to, a na skutek tego zdarzenia łoś nabawił się wielu dużych ran w pobliżu brzucha.

- Wezwany weterynarz przy wsparciu mieszkańców zdezynfekował i zszył rany. Po zakończeniu opatrywania uśpione zwierzę zostało szybko przetransportowane do lasu maczkowskiego – opowiadają pracownicy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

- Pomoc i spokój mieszkańców była bardzo ważna. Dzięki udostępnieniu koparki oraz samochodu dostawczego udało się szybko przetransportować łosia do lasu. Dziękujemy za pomoc i piękną postawę naszych mieszkańców – mówił prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński.

Oszacowano wiek łosia na około 15 miesięcy. Niemal rok temu w Sosnowcu wydarzyła się analogiczna sytuacja.

- Z pewnością mogę powiedzieć, że to nie jest ten sam zwierzak, którego ratowaliśmy rok temu. Oba ranne łosie były w podobnym wieku, więc ten sprzed roku ma teraz ponad dwa lata – zauważył weterynarz, którego wezwano do obu przypadków.

Przypomnij sobie o… WYSZEDŁ NA JAW PRAWDZIWY POWÓD OSTATNIEJ PODRÓŻY ZBIGNIEWA CYBULSKIEGO. NAJBLIŻSI AKTORA WYZNALI PRAWDĘ PO WIELU LATACH

Jak informował portal Życie: ZENEK I DANUTA MARTYNIUKOWIE BOJĄ SIĘ O ŻYCIE SWOJEGO SYNA. WSZYSTKO PRZEZ TO, CO PRZECHODZI OBECNIE DANIEL

Portal Życie pisał również o… KASIA KOWALSKA GRA SWOIM FANOM NA NOSIE? OLA KOWALSKA ZABLOKOWAŁA PROFIL, ŻEBY NIE OTRZYMYWAĆ KOMENTARZY OD ZBULWERSOWANYCH INTERNAUTÓW