Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej w marcu tego roku. Jego dalsze losy w mediach publicznych były niepewne już od jakiegoś czasu.

Wszystko zaczęło się od wystąpienie byłego prezesa TVP w „Gościu Wiadomości”, po którym członkowie Rady Mediów Narodowych oraz sam prezydent, Andrzej Duda, domagało się odwołania Kurskiego ze stanowiska.

Mężczyzna został odwołany po raz drugi, z tym, że za pierwszym razem wstawił się za nim sam Jarosław Kaczyński, przez co przywrócono go na stanowisko. Tym razem nic takiego nie nastąpiło.

Jacek Kurski wróci jako prezes TVP?

W mediach pojawiły się pogłoski, jakoby Jacek Kurski miał na powrót zająć stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Od czasu odwołania Kurskiego obowiązki prezesa stacji pełni Maciej Łopiński.

Jacek Kurski. Źródło: tokfm.pl
Jacek Kurski. Źródło: tokfm.pl
Jacek Kurski. Źródło: tokfm.pl

Odsunięty były prezes TVP został doradcą zarządu TVP, jednak już za jakiś czas czekają nas wybory na nowego prezesa Telewizji Polskiej – odbędą się one zaraz po wyborach prezydenckich.

- Moje oddelegowanie jest czasowe i jestem p.o. prezesa. Jeśli Rada Mediów Narodowych ogłosi konkurs na stanowisko prezesa, a pewnie tak będzie, to ja w nim nie wystartuję – zadeklarował Maciej Łopiński.

- Jacek kierował skutecznie telewizją, jego prezesurę oceniam dobrze. Jest bardzo silną osobowością i budzi też w związku z tym silne emocje. Znam go od wielu lat. Przyjaźnimy się, a poznałem go jako młodego, dzielnego ucznia „Topolówki”, czyli jednego z liceów w Gdańsku – mówi o Kurskim.

Jacek Kurski. Źródło: wp.pl
Jacek Kurski. Źródło: wp.pl
Jacek Kurski. Źródło: wp.pl

- Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną. Będzie bardzo dobrym kandydatem i prezesem również będzie dobrym, tak jak zresztą był świetnym prezesem TVP jeszcze do niedawna – podsumowuje.

Zgadzacie się z nim?

Przypomnij sobie o… DAGMARA KAŹMIERSKA ZALICZYŁA SPORĄ WPADKĘ. WYGADAŁA JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH SEKRETÓW, CO NA TO JEJ PRZYJACIÓŁKA EDZIA

Jak informował portal Życie: BEATA KOZIDRAK ŚWIĘTUJE URODZINY. FANI PRZYPOMINAJĄ, ŻE DZIŚ „NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ W ROKU”. JAK WYGLĄDAŁA JEJ DROGA NA SZCZYT

Portal Życie pisał również o… NAJBIEDNIEJSZY EMERYT W POLSCE OTRZYMUJE TYLKO 2 GROSZE MIESIĘCZNIE Z ZUS. JAKI JEST POWÓD TAK NISKICH ŚWIADCZEŃ