Koronawirus przyczynił się do wprowadzenia wielu zmian oraz obostrzeń na terenie większości państw, w tym także w Polsce. Spowodowało to duże straty wśród właścicieli firm oraz pracowników, a także utrudnienia w życiu codziennym.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl

Ze względu na epidemię koronawirusa, rząd wprowadził między innymi zakaz zgromadzeń. Co za tym idzie, zakazane zostały także treningi i spotkania ze znajomymi na orlikach i boiskach.

Od poniedziałku rząd złagodzi kolejne obostrzenia

Jak podaje portal wp.pl, już od poniedziałku rząd złagodzi kolejne obostrzenia i otwarte zostaną boiska i orliki. Osoby, które chcą tam się wybrać, powinny jednak wiedzieć, że Ministerstwo Zdrowia narzuca pewne warunki.

W ramach odmrażania życia społecznego od poniedziałku działalność mogą wznawiać szkółki piłkarskie, na boiska będą mogli wracać też amatorzy. Na razie w ograniczonym zakresie, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

- poinformował Filip Cieszkowski, rzecznik resortu sportu.

Przede wszystkim trening muszą odbywać się w małych sześcioosobowych grupkach. Jeśli chodzi o szkółki, trener może być siódmą osobą.

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski. Źródło: msn.com

Grupy treningowe powinny zawsze zbierać się w tym samym składzie. Dzięki temu, w razie zarażenia, łatwiej będzie znaleźć osoby do kwarantanny. Boisko może zostać podzielone na dwie połowy. A na każdej z nich może trenować po sześć osób.

Na boisku nie ma obowiązku noszenia maseczek, gdyż mogłoby to być dość niebezpieczne.

Przypomnij sobie o… DOM, W KTÓRYM MIESZKAŁA PANI AGNIESZKA BYŁ RUINĄ. Z POMOCĄ PANI PRZYSZŁA NIEZAWODNA KATARZYNA DOWBOR

Jak informował portal Życie: DODATKOWA GOTÓWKA ZA PRACĘ ZDALNĄ W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA. KTO SKORZYSTA Z POMOCY FINANSOWEJ

Portal Życie pisał również o… NAJBARDZIEJ POSZUKIWANE ZAWODY W CZASIE KRYZYSU. BRANŻE, W KTÓRYCH CAŁY CZAS POTRZEBNI SĄ PRACOWNICY