ZUS potwierdził informacje, które już pewien czas temu pojawiły się w mediach. W oficjalnym komunikacie, lokalna rzecznika przekazała, że pieniądze za marcowe składki zostaną zwrócone właścicielom pod warunkiem, że spełnią pewien warunek.

Wnioski można składać w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Nie zostało zbyt wiele czasu.

ZUS odda przedsiębiorcom pieniądze za marcowe składki

Realizowana przez rząd tarcza antykryzysowa zwalnia niektórych właścicieli biznesów z płacenia składek za marzec, kwieceń i maj. W związku z tym wiele osób złożyło wniosek, aby skorzystać z pomocy.

ZUS zwróci przedsiębiorcom składki za marzec, źródło: Business Insider
ZUS zwróci przedsiębiorcom składki za marzec, źródło: Business Insider
ZUS zwróci przedsiębiorcom składki za marzec, źródło: Business Insider

Ostatecznie jednak w obawie przed powstaniem zaległości, znacza część wpłaciła należność za marzec. ZUS przekazał informację, że przedsiębiorcy mogą odzyskać napłacone środki jeśli spełnią jeden warunek.

Przedsiębiorca, który złożył wniosek o zwolnienie ze składek za trzy miesiące od marca do maja 2020 r. i jednocześnie opłacił składkę za marzec, może wnioskować do ZUS o wypłatę nadpłaconych środków. Jest tylko jeden warunek: należy złożyć wniosek najpóźniej przed upływem terminu płatności składek za kwiecień, czyli przed 10 lub 15 maja
- poinformowała Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

Przedsiębiorcy mają kilkanaście dni na złożenie wniosków

Każdy przedsiębiorca objęty tarczą kryzysową może otrzymać zwrot za składki za marcowe składki. Warunkiem, który musi jednak spełnić to brak zaległości w ZUS za wcześniejsze miesiące.

Jeśli wniosek o zwrot nie zostanie złożony, nadpłata będzie rozliczana na składki za kwiecień.

Należy pamiętać, że za kwiecień i maj podlegają zwolnieniu tylko składki jeszcze nieopłacone
- podkreśliła Anna Ilukiewicz.

ZUS zwróci przedsiębiorcom składki za marzec, źródło: WNP
ZUS zwróci przedsiębiorcom składki za marzec, źródło: WNP
ZUS zwróci przedsiębiorcom składki za marzec, źródło: WNP

Wzór wniosku o zwrot dostępny jest na stronie internetowej ZUS. Dokumenty można złożyć online korzystając z Platformy Usług Elektronicznych ZUS, wysłać pocztą czy też wrzucić do specjalnej skrzynki jeden z placówek.

Przed złożeniem wniosku, należy dokładnie sprawdzić go pod kątem poprawności. Konieczne będzie także podanie numeru telefonu, aby urzędnicy mogli skontaktować się z petentem w razie potrzeby.

Może zainteresuje Cię to: POLACY MOGĄ DOSTAĆ NAWET 1500 ZŁOTYCH DOPŁAT OD PAŃSTWA. KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DODATKOWE ŚRODKI

Zobacz także: DODATKOWA GOTÓWKA ZA PRACĘ ZDALNĄ W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA. KTO SKORZYSTA Z POMOCY FINANSOWEJ

Portal "Życie" informował o: NAJBARDZIEJ POSZUKIWANE ZAWODY W CZASIE KRYZYSU. BRANŻE, W KTÓRYCH CAŁY CZAS POTRZEBI SĄ PRACOWNICY