Emeryci z niepokojem obserwują obecną sytuację, obawiając się, że może dojść do tego, że nie dostaną należnych im pieniędzy. Świadczenie z ZUS to często jedyne środki, jakie posiadają.

Nastały czasy niepewne i niełatwe dla nas wszystkich. Wiele osób drży, z niepokojem zastanawiając się, czy uda im się zachować pracę, czy w kolejnym miesiącu otrzymają należne sobie wypłaty, a w końcu – czy uchronią się przed chorobami.

Sytuacji nie poprawiają także doniesienia, które płyną z mediów – większość z nich nie napawa optymizmem, zarówno biorąc pod uwagę stan polskiej gospodarki, finanse poszczególnych grup społecznych i zawodowych, a także panującą pandemię.

Co z emeryturami? Źródło: gazetaprawna.pl
Co z emeryturami? Źródło: gazetaprawna.pl
Co z emeryturami? Źródło: gazetaprawna.pl

Czy emeryci otrzymają swoje pieniądze na czas?

W ciężkiej sytuacji znaleźli się emeryci. Są najbardziej narażeni na koronawirusa, ponadto warto zauważyć, że te osoby, często schorowane, muszą przyjmować leki na stałe, bardzo często emerytura jest ich jedynym źródłem dochodu.

Niestety, rachunki czy potrzebne leki nie są czymś, co można opłacić w innym terminie, jeśli seniorzy nie dostaną środków. Właśnie dlatego od wybuchu pandemii drżą o to, co przyniesie jutro.

Ogólny niepokój seniorów, który przyczynia się również do spadku odporności, potęguje fakt, że ogłoszono już, że najbliższe wybory odbędą się w formie korespondencyjnej.

Zazwyczaj emerytury, które dostarczali listonosze, wypłacane były w transzach. Teraz okazuje się, że ci, którzy powinni dostać swoje środki 1, 5, 6 i 10 maja, otrzymają je w całkiem innym terminie.

Co z emeryturami? Źródło: nto.pl
Co z emeryturami? Źródło: nto.pl
Co z emeryturami? Źródło: nto.pl

Emeryci dostający swoje świadczenie 1 dnia miesiąca mogą liczyć na wizytę listonosza z kopertą jeszcze dziś albo jutro. Reszta wymienionych przypadków – seniorzy otrzymujący środki 5, 6 oraz 10 dnia miesiąca – dostaną pieniądze maksymalnie do 4 maja.

- Poczta Polska wystąpiła z prośbą o wcześniejsze przelanie pieniędzy. Dotyczy to jednak tylko emerytur i rent, które są przekazywane za pośrednictwem poczty – podkreśla Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS.

Wszystko ze względu na wybory korespondencyjne – listonosze będą mieli sporo pracy, musząc dostarczyć blisko 30 mln pakietów wyborczych.

Przypomnij sobie o… CEZARY PAZURA CIESZY SIĘ Z ŻONY MANAGERKI. KTOŚ INNY SKASOWAŁBY ZA TO SAMO ZNACZNIE WIĘKSZĄ SUMKĘ

Jak informował portal Życie: WICEMARSZAŁEK SEJMU PODJĘŁA WAŻNĄ DECYZJĘ DOTYCZĄCĄ WYBORÓW. ODWAŻNE POSUNIĘCIE

Portal Życie pisał również o… MAŁGORZATA ROZENEK MA COŚ DO UKRYCIA? CZUJNE OKO INTERNAUTÓW SZYBKO TO WYKRYŁO