Pandemia koronawirusa wymusiła zamknięcie wielu miejsc w Polsce. Obecnie nie można m.in. pójść do kina czy teatru – zamknięte są wszystkie tego typu miejsca, których działalność jest związana z rozrywką.

Co więcej, zamknięte pozostają wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe. To jeszcze nie wszystko – w weekendy nie można odwiedzić także sklepu budowlanego, gdyż te nie pracują.

Ponadto ograniczono działalność handlową galerii (poza drogeriami, aptekami i sklepami spożywczymi). Dodatkowym ciosem dla wielu osób prowadzących własny biznes jest fakt, że zamknięte są także wszystkie firmy z branży beauty.

Mowa o fryzjerach, manikiurzystkach czy wizażystkach. Te osoby nie mogą otworzyć swoich gabinetów, gdyż nie zezwalają na to przepisy.

Fryzjerzy zarabiają podczas pandemii. Źródło: spinky.eu
Fryzjerzy zarabiają podczas pandemii. Źródło: spinky.eu
Fryzjerzy zarabiają podczas pandemii. Źródło: spinky.eu

Jednak okazuje się, że popyt na fryzjerów jest także w czasie, gdy ich salony są zamknięte. Znalazł się więc sposób na obejście obowiązujących zakazów.

Ile zarabiają fryzjerzy podczas kwarantanny?

Wielu Polaków uznaje, że potrzeba skrócenia włosów czy ułożenia idealnej fryzury jest dla nich bardzo ważne. Okazuje się, że co poniektórzy do tego stopnia dbają o swoje włosy, że szukają fryzjera nawet teraz, gdy salony są oficjalnie zamknięte.

Jak wiadomo, skoro jest popyt – jest podaż. Istnieją już fryzjerzy, którzy decydują się na dojazdy do klientów.

Znalezienie fryzjera w dobie pandemii koronawirusa wbrew pozorom wcale nie jest trudne. Najprościej zrobić to za pośrednictwem mediów społecznościowych lub portali ogłoszeniowych.

Fryzjerzy zarabiają podczas pandemii. Źródło: pkt.pl
Fryzjerzy zarabiają podczas pandemii. Źródło: pkt.pl
Fryzjerzy zarabiają podczas pandemii. Źródło: pkt.pl

Wiele osób z chęcią korzysta z usług fryzjerów i fryzjerek, którzy masowo zdecydowali się na kontynuowanie prowadzenia biznesu.

Trzeba oczywiście zarezerwować sobie wcześniej wizytę. Mobilny fryzjer przyjeżdża pod podany adres czasami nawet w ciągu kilku godzin, jednak trzeba się liczyć z tym, że słono zapłacimy za jego usługi.

Strzyżenie męskie może kosztować nawet 100 zł. Fryzjerzy podkreślają, że choć boją się zarażenia koronawirusem, muszę się utrzymać.

Przypomnij sobie o… POGODA NAS NIE ROZPIESZCZA. SYNOPTYCY OSTRZEGAJĄ PRZED NIESPODZIEWANĄ ZMIANĄ AURY

Jak informował portal Życie: EMOCJONALNE ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA. NIESIE WAŻNE PRZESŁANIE DLA EUROPY ORAZ CAŁEGO ŚWIATA

Portal Życie pisał również o… ZDARZYŁO CI SIĘ TRAFIĆ NA JAJKO Z DWOMA ŻÓŁTKAMI? WIADOMO SKĄD BIERZE SIĘ TAKIE ZJAWISKO. SPRAWA JEST BARDZO PROSTA