Papież Franciszek jest osobą, która stoi na czele Kościoła katolickiego. Wierni liczą się z jego słowami i bardzo biorą sobie do serca to, co powie duchowny.

Teraz, podczas ostatniego orędzia, powiedział coś, co mocno zaniepokoiło ludność całego świata. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń.

Orędzie papieża Franciszka

Jednym z zadań papieża jest porozumiewanie się z wiernymi. Duchowny komentuje zjawiska, które dzieją się wokół nas, dodaje otuchy wiernym i wygłasza stanowisko Kościoła na temat bieżących spraw.

Tym razem wygłaszał swoją przemowę w Wielkanoc. To, co powiedział, wzbudziło ogromne emocje wśród wiernych. Chodzi o jego komentarz dotyczący koronawirusa.

Papież Franciszek. Źródło: wp.pl
Papież Franciszek. Źródło: wp.pl
Papież Franciszek. Źródło: wp.pl

W pustej Bazylice św. Piotra papież Franciszek poprowadził mszę. Podczas niej mówił m.in. o tym, że należy zwrócić się do Chrystusa, który powinien wyleczyć rany naszego gatunku. Co więcej, duchowny apelował do wiernych, by pomagali tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Papież Franciszek zaznaczał w Wielkanoc, że Chrystus zmartwychwstał. Dodał, że jest to wydarzenie porównywalne do „infekcji nadziei”, którą warto przekazać innym, a także, że dzięki tej Dobrej Nowinie będzie nam łatwiej w tym ciężkim okresie pandemii.

Duchowny dodał, że jest świadomy, że nie rozwiąże to wszystkich problemów, lecz jeśli potrzebujemy pomocy, musimy zwrócić się właśnie do Jezusa. Podkreślił, że jego przemówienie skierowane jest głównie do zarażonych, a także ich bliskich.

Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl

- Spośród wielu obszarów świata dotkniętych koronawirusem kieruję szczególną myśl ku Europie. Po drugiej wojnie światowej ten umiłowany kontynent mógł się ponownie odrodzić dzięki konkretnemu duchowi solidarności, który umożliwił mu przezwyciężenie rywalizacji z przyszłości. Tym pilniejsze jest, zwłaszcza w dzisiejszych okolicznościach, aby nie ożywiać tej rywalizacji, ale aby wszyscy uznali się za część jedynej rodziny i wzajemnie się wspierali – zaznaczał Franciszek podczas swojego przemówienia.

Podkreślił również, że teraz Unia Europejska ma ważne zadanie, które zaważy na przyszłości krajów członkowskich, a także reszty świata – pora na wdrożenie nowych rozwiązań.

Przypomnij sobie o… CÓRKA ZBIGNIEWA WODECKIEGO PRZERWAŁA MILCZENIE W WIELKANOC. POTWIERDZIŁA DONIESIENIA, KTÓRE DAWNO POJAWIŁY SIĘ W MEDIACH

Jak informował portal Życie: POLSCY SPORTOWCY ZŁOŻYLI POLAKOM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA. Z UWAGI NA OKOLICZNOŚCI SĄ NIECO INNE NIŻ TE Z POPRZEDNICH LAT

Portal Życie pisał również o… ZDARZYŁO CI SIĘ TRAFIĆ NA JAJKO Z DWOMA ŻÓŁTKAMI? WIADOMO SKĄD BIERZE SIĘ TAKIE ZJAWISKO. SPRAWA JEST BARDZO PROSTA