Koronawirus to problem, który w tej chwili jest już ogólnoświatowy. Zaczęło się od targu zwierzęcego w Wuhan.

Nie wiadomo, jak dokładnie choroba przeniosła się na ludzi, jednak na początku wykryto ją właśnie w Chinach. Następnie bardzo szybko zaczęła przenosić się w inne rejony świata.

Obecnie, mimo obostrzeń, które nakładają kolejne państwa, choroba roznosi się w mgnieniu oka. Nie oszczędza nikogo – zarażone mogą zostać osoby młode oraz starsze, bogate i biedne, sławne i nie.

Nie wiadomo jeszcze, jak leczyć koronawirusa – nie ma żadnego specjalnego leku, a medycy testują na chorych różne metody i wymieniają się spostrzeżeniami. Część zarażonych zdrowieje, jednak część umiera w szpitalach lub domach.

Koronawirus w polskim szpitalu. Źródło: YouTube
Koronawirus w polskim szpitalu. Źródło: YouTube
Koronawirus w polskim szpitalu. Źródło: YouTube

Choć umieralność nie jest wysoka, najbardziej narażone pozostają osoby starsze – to one znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka i najciężej przechodzą chorobę (u młodych często nie odnotowuje się żadnych objawów lub są one znikome). 

Koronawirus w szpitalu w Warszawie

Pandemia szerzy się coraz bardziej i dotyka nie tylko zwykłych ludzi, ale również tych, którzy opiekują się chorymi. Teraz wykryto ją w szpitalu w Warszawie.

Mowa o Szpitalu Grochowskim, który mieści się przy ul. Grenadierów. To właśnie tam wykonano test na koronawirusa salowej na I Oddziale Chorób Wewnętrznych. Otrzymano pozytywny wynik.

Po tym zdarzeniu odesłano pięć osób – lekarza, salową i trzy pielęgniarki – na przymusową kwarantannę. Koronawirusa ma również pacjent z III Oddziału Chorób Wewnętrznych.

Koronawirus w polskim szpitalu. Źródło: YouTube
Koronawirus w polskim szpitalu. Źródło: YouTube
Koronawirus w polskim szpitalu. Źródło: YouTube

Pacjent został przeniesiony ze szpitala przy ul. Wołoskiej. Jak mówi rzecznik Urzędu Miasta Warszawy, na początku pacjent miał wynik negatywny testu, dlatego zdecydowano się przetransportować go do Szpitala Grochowskiego.

Tu jednak wynik był pozytywny, więc pospiesznie przeniesiono mężczyznę znów na ul. Wołoską. Zamknięto dwa oddziały Szpitala Grochowskiego, a obecnie trwa podejmowanie decyzji, gdzie trafi pięciu pacjentów, którzy się na nich znajdują.

Przypomnij sobie o… KORONAWIRUS WYMUSIŁ NOWE ZASADY W NAJPOPULARNIEJSZYCH DYSKONTACH. KLIENCI LIDLA I BIEDRONKI MOGĄ SIĘ ZDZIWIĆ

Jak informował portal Życie: ZARAŻONY KORONAWIRUSEM MĘŻCZYZNA ZBIEGŁ ZE SZPITALA. TRWAJĄ POSZUKIWANIA OSÓB, KTÓRE MOGŁY MIEĆ Z NIM KONTAKT

Portal Życie pisał również o… TAKICH CEN PALIW NIE BYŁO OD LAT. CO MÓWIĄ EKSPERCI NA TEMAT ROZWOJU SYTUACJI NA RYNKU PALIWOWYM