Po słonecznym tygodniu czeka nas nagła zmiana temperatury. Nagłego załamania pogody możemy spodziewać się dzisiaj - w niedzielę. Temperatury powietrza znacznie spadną, mogą pojawić się także opady śniegu. Wszystko przez to odciągający do Polski niż Mareike.

Nieprzyjemny skandynawski niż zjawił się nad Polską

Po ciepłej sobocie, czas na chłodną i nieprzyjemną niedzielę. Pochmurne niebo, opady deszczu lub deszczu ze śniegiem to nie wszystko. W niektórych miejscach porywisty wiatr może być naprawdę niebezpieczny.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki i Wodnej chłodny wiatr może powiać z prędkością 60 km/h, a nad morzem może rozpędzić się nawet do 70 km/h.

Małe tego, w krótkim czasie (około 6 h) może pojawić się duża ilość opadów. Może spaść od czterech do 8 l wody na metr kwadratowy. Po południu deszcz pojawi się w południowej i centralnej części Polski.

Temperatura powietrza w dzień będzie wynosiła od 1°C na Pomorzu to aż 12° na Zamojszczyźnie.

Praktycznie w całym kraju przewiduje się przymrozki. Temperatura będzie wynosiła od – 8 do stopni na Podhalu do 1 stopnia Celsjusza na Pomorzu.

Synoptycy przewidują bardzo silne wiatry, dlatego wydali żółte alerty dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W województwie pomorskim dotyczy to następujących powiatów i miast: słupski, Słupsk, wejherowski, Gdynia, gdański, Gdańsk, lęborski, pucki, nowodworski. Nastomiast w województwie zachodniopomorskim: (pow. Świnoujście, gryficki, kamieński, kołobrzeski, Koszalin białogrodzki, Sławieński, koszaliński.

KORONAWIRUSEM. KSIĄDZ ODPRAWIAŁ MSZE W TRZECH PARAFIACH. MÓGŁ ZARAZIĆ SETKI LUDZI

Zobacz także: DZIEWIĘCIORO PRACOWNIKÓW STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ Z KORONAWIRUSEM. NIE WSZYSTKICH PRZEBADANO