Koronawirus szaleje w Europie, a lista ofiar epidemii wciąż się powiększa. Odnotowuje się także coraz więcej zarażeń w Polsce. Do tej pory w samym województwie mazowieckim stwierdzono 11 przypadków.

Władze apelują do mieszkańców o rozwagę w obliczu tych wydarzeń, a przede wszystkim unikanie zgromadzeń i dbałość o higienę.

Wprowadzono również szczególne środki ostrożności - ZTM każdego dnia dezynfekuje pojazdy, a w urzędach znajdują się specjalne płyny dezynfekujące. Jak się teraz okazuje, niektórzy nie biorą zagrożenia epidemiologicznego na poważnie.

Skandaliczna sytuacja w Biedronce. Sieć sklepów komentuje sprawę

Jedna z klientek Biedronki postanowiła opisać niecodzienną sytuację, do jakiej doszło w Biedronce w Markach. Pokazała zdjęcie, na którym pracownicy leżą w butach na sklepowych półkach kpiąc sobie tym samym z higieny.

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że Biedronka wprowadziła dezynfekcję wózków i koszyków sklepowych. Co jednak z półkami i lodówkami mającymi kontakt z żywnością?

Ręce mi opadły, jak to zobaczyłam, po prostu szok. Ja rozumiem poczucie humoru, ale przy tym, co się teraz dzieje, to przegięcie. Pracownicy Biedronki, bliskie okolice Warszawy. Czy tak ma wyglądać dezynfekcja sklepu? - zastanawiała się jedna z internautek.

Oficjalne stanowisko Biedronki

Sprawę skomentował Grzegorz Soszyński, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka. Zapewnił, że sieć od razu podjęła odpowiednie kroki po otrzymaniu takiej informacji i przeprosił za zaistniałą sytuację.

Wobec pracowników tego sklepu wyciągniemy surowe konsekwencje - napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Dodał także, że Biedronka wprowadziła dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak dodatkowa dezynfekcja oraz plakaty informacyjne z Państwowego Zakładu Higieny w placówkach.

Może zainteresuje Cię to: POPULARNA SIEĆ SKLEPÓW DBA O ZDROWIE SWOICH KLINETÓW. PRZEZNACZA NA TO BLISKO 30 TYSIĘCY GODZIN W MIESIĄCU

Zobacz także: UWAŻAJ NA PARAGONY. MAJĄ W SOBIE TOKSYCZNĄ SUBSTANCJĘ, KTÓRA PRZYCZYNIA SIĘ DO ROZWOJU WIELU CHORÓB

Portal "Życie" poleca: SZPITALE ROZSYŁAJĄ WAŻNY KOMUNIKAT. POWÓD JEST BARDZO WAŻNY