Koronawirus dotarł już do ponad setki państw, a liczba zarażonych oraz ofiar śmiertelnych ciągle rośnie. Jeszcze niedawno ze względu na błyskawiczne rozprzestrzenianie się wirusa jeszcze niedawno mówiło się o tym, że choroba może spowodować pandemię.

- Ten wirus ma potencjał do tego, żeby spowodować pandemię. To nie jest czas na strach. To czas na podjęcie działań w celu zapobiegania zakażeniom i ratowania życia – mówił wtedy szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Teraz tak właśnie się stało – WHO zajęło oficjalne stanowisko w tej sprawie. Szef Światowej Organizacji Zdrowia potwierdza – mamy do czynienia z pandemią.

Szpitale rozsyłają ważny komunikat. To trzeba wiedzieć

Szpitale zdecydowały się na ważny krok. Rozpoczęły wysyłanie wiadomości do swoich pacjentów. Co znajduje się w SMS-ie?

- W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych Pacjentów, zgodnie z zaleceniami GIS w przypadku nagłych zachorowań i infekcji porady medyczne lekarzy pierwszego kontaktu świadczymy przez Telefoniczną Poradę Medyczną (...) Od 13 marca konsultacje pomocy doraźnej w Szpitalu Medicover będą realizowane tylko w przypadku urazów ortopedycznych w godz. 16:00-22:00 - czytamy w komunikacie przesłanym przez szpital sieci Medicover.

Lekarze proponują swoim pacjentom skorzystanie z telefonicznej poradni. Każdy z Polaków bez wychodzenia z domu może skonfrontować swoje objawy z lekarzem.

Przypomnij sobie o… MINISTER ZDROWIA JACEK SZUMOWSKI ZWRACA SIĘ DO WIERNYCH: "APELUJĘ, BY KORZYSTAĆ Z FORMY MSZY W RADIO I TELEWIZJI"

Jak informował portal Życie: NIE MA DOBRYCH WIEŚCI. POLSKA JEST KRAJEM TRANSMITUJĄCYM KORONAWIRUSA

Portal Życie pisał również o… CZY PRZEZ KORONAWIRUSA KOŚCIOŁY W POLSCE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE? ODWOŁANO JUŻ REKOLEKCJE