Historię Kabuli znają wszyscy. Dziewczynka, która za sprawą okrutnych zabobonów straciła rękę odnalazła szczęście dzięki Martynie Wojciechowskiej. To właśnie podróżniczka zaadoptowała i pokochała ją jak własną córkę.

Dzięki wsparciu Martyny Wojciechowskiej Kabuli udało się skończyć szkołę. Teraz Kabula planuje dostać się do szkoły prawniczej. To było jej pierwsze marzenie. Teraz dziewczynka marzy o czymś innym. Wiemy, że i tym razem także dopnie swego.

View this post on Instagram

KABULA w dniu zakończenia roku szkolnego. Uśmiechnięta, otwarta na świat... SZCZĘŚLIWA. Patrzę na to zdjęcie i przypominam sobie dzień, w którym Ją poznałam. To nieprawdopodobne, jaką drogę pokonała ta absolutnie WYJĄTKOWA DZIEWCZYNA🧡 Pomóżcie nam stworzyć bezpieczne miejsce, DOM DLA DZIECI Z ALBINIZMEM w Tanzanii🙏🏻 Wsparcie przez stronę👇 https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/kabula-i-budowa-domu-dla-dzieci-z-albinizmem/ Tradycyjny przelew👇 Fundacja UNAWEZA 43 1160 2202 0000 0003 8704 9430 tytułem: Darowizna na dom dla Kabuli zbiórka FB👇 https://www.facebook.com/donate/2491217907872708/10162659496585565/ M. #unaweza #unawezafoundation #dajemykobietomskrzydla #wegivewomenwings

A post shared by Martyna Wojciechowska (@martyna.world) on

„Na początku nie było łatwo”

Kabula zdecydowała się opowiedzieć o swojej nauce w jednym z wywiadów w programie śniadaniowym „Dzień dobry TVN”.

„Na początku nie było łatwo. Większość osób mnie nie akceptowała. Pierwszy raz doświadczyłam dyskryminacji chyba w czasie przerwy w lekcjach. Mimo wszystko nie pozwoliłam im się złamać i uczyłam się dla siebie. Nie dla szkoły”.

Nowe wyzwanie Kabuli. Budowa domu dla dzieci z albinizmem

UNAWEZA- to fundacja prowadzona przez. Martynę Wojciechowską. Zamierza ona po raz kolejny wesprzeć Kabulę w spełnieniu jej marzenia. Tym razem dziewczyna marzy o stworzeniu domu dla dzieci z albinizmem.

„Obecnie naszym najbardziej pilnym projektem jest budowa domu z albinizmem w Tanzanii, o którym było w materiale. W tej chwili mamy już pięć podopiecznych i tych dzieciaków mam nadzieję będzie więcej. (...) Potrzebujemy jeszcze około 200 tysięcy złotych”, mówiła Martyna Wojciechowska w Dzień Dobry TVN.

Trzymamy kciuki za Kabulę i jej plany!

View this post on Instagram

Nasza kochana Kabula właściwie na naszych oczach przeszła przemianę z dziewczynki w kobietę i bardzo nam się ta zmiana podoba!😍 Zwłaszcza ten uśmiech i radosne oczy. Ale uwadze nie mogą umknąć też wyszukane stylizacje!❤️ Odważne kolory, modne dodatki - Kabula chce się podobać! Mimo swoich tragicznych wspomnień, chce dzisiaj żyć normalnie - cieszyć się z małych rzeczy i też po kobiecemu godzinami wybierać odpowiednie kapelusze/torebki/biżuterię do koloru sukienki!👒👗 Kto by o tym pomyślał kilka lat temu… Mamy dla Was niespodziankę - w najbliższą NIEDZIELĘ w @dziendobrytvn wyemitowany zostanie materiał o naszej Kabuli, a Martyna będzie gościem programu🙂 Zarezerwujcie sobie czas ok.10:30😘 I koniecznie dajcie znać w komentarzu, jak Wam się taka wersja modnej Kabuli podoba!😘 ASANTE SANA🙏🏻 #UnawezaFoundation • • • • #unaweza #youcan #togetherwecanmore #joinus #dajemykobietomskrzydla #wegivewomenwings #martynawojciechowska

A post shared by Fundacja UNAWEZA (@unaweza.foundation) on

Przypomnij sobie o… JAK POPRAWNIE PRZECHOWYWAĆ PRZETWORY? OKAZUJE SIĘ, ŻE WIĘKSZOŚĆ Z NAS ROBI TO ŹLE

Jak informował portal Życie: PEWNA KOBIETA ZOSTAŁA PRAWDZIWĄ BOHATERKĄ. DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI OCALIŁA PSA