Jak się okazuje, seniorzy mają szansę na zdobycie dodatkowych 300 złotych do otrzymywanego już świadczenia. Wszystko za sprawą pomysłu Polskiego Stronnictwa Ludowego, które pracuje nad projektem emerytur wolnych od podatków.

Projekt mający na celu zniesienie podatku dochodowego ze świadczenia emerytalnego, zyskał spore poparcie. Podpisało się pod nim aż 140 tysięcy emerytów

- Osoby pobierające emerytury i renty w przekonaniu powszechnym nie powinny już być dodatkowo oskładkowane, gdyż przez całe swe życie zawodowe ponosiły ciężary fiskalne - mówili autorzy projektu.

Jak dodaje Władysław Kosiniak-Kamysz nieopodatkowane świadczenia są zdecydowanie lepsze niż trzynaste emerytury, które wprowadził polski rząd. Polityk PSL zauważa także, że brak konieczności opłacania podatków z emerytur jest rozwiązaniem systemowym, nie tylko „na wybory”.

Należy pamiętać, że niższa emerytura nie będzie dla każdego - obowiązują również progi podatkowe. Seniorzy otrzymujący wyższe świadczenia są objęci 32-procentowym podatkiem.

W środę 22 stycznia 2020 roku odbyły się obrady dotyczące projektu. Decyzja jeszcze nie zapadła, a projekt został skierowany do dalszych prac.

Projekt trafił do dalszych poprawek

Zdania na temat projektu są podzielone. Za przyjęciem opowiedziało się PSL i Kukiz`15 i Lewica. Odmienne zdanie ma jednak PiS, które określiło projekt jako „niesprawiedliwy”, wszystko za sprawą tego, że najbardziej zyskałyby na nim osoby z najwyższymi emeryturami.

Natomiast posłanka Rusecka twierdzi, że obecne projekty partii rządzącej są wystarczające.

- Dużo można byłoby wymieniać rzeczy, które wprowadziliśmy za naszych rządów, od trzynastej emerytury poprzez wprowadzenie waloryzacji kwotowo-procentowej, matczynej emerytury i zwiększenie o prawie jedną czwartą najniższej emerytury.

Jak mówi posłanka Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka, PSL chce „mamić fałszywą podwyżką”:

Szanowni państwo z opozycji – składacie emerytom nieuczciwe oferty, mamicie ich emeryturą bez podatków. A gdy tylko, nie daj Boże, dojdziecie do władzy, zaraz podniesiecie wiek emerytalny i każecie im pracować aż do śmierci.

Przypomnij sobie o… TO MOŻE BYĆ KONIEC DZIAŁALNOŚCI TEGO BANKU. KLIENCI LAWINOWO ZAMYKAJĄ SWOJE RACHUNKI

Portal Życie pisał również o… ZBIGNIEW WODECKI NIE WSTYDZIŁ SIĘ O TYM MÓWIĆ. CZY FANI WZIĘLI SOBIE DO SERCA JEGO OSTATNIE PRZESŁANIE