Pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. Od tego czasu Orkiestra nieprzerwanie działa na rzecz potrzebujących, a kwoty, które udaje jej się zebrać, są coraz wyższe.

Dotychczas odbyło się już 28 Finałów WOŚP. Ostatni z nich odbył się 12 stycznia 2020 roku. Sama Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest fundacją, którą znają niemal wszyscy. Warto zaznaczyć, że w ciągu wszystkich lat istnienia WOŚP udało się zebrać ponad 1,1 mld złotych.

Polacy chętnie wspierają zbiórki organizowane przez fundację, a także biorą udział w internetowych aukcjach. To dzień, w którym mogą ofiarować pieniądze w szczytnym celu i nikt nie ocenia ich na podstawie tego, ile chcą lub mogą podarować innym.

Rekordy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas kolejnych Finałów fundacji Jurka Owsiaka padało wiele rekordów. W pierwszym roku działania udało się zebrać 1 535 440,68 dolarów amerykańskich. Ten wynik był regularnie przebijany – doszło do tego, że od kilku lat suma zbiórek przekracza 100 milionów złotych rocznie.

Na stronie WOŚP można sprawdzić rozliczenia za kolejne lata, kwoty od 2011 roku podawane są w złotówkach. W 2017 roku po raz pierwszy zebrano więcej niż 100 milionów, było to 105 570 801,49 zł.

Absolutny rekord padł w 2019 roku, wtedy to suma ofiarowanych kwot wyniosła 175 938 717,56 zł.

Według informacji, które opublikowane są na oficjalnej stronie WOŚP, w tym roku nie udało się pobić kolejnego rekordu. Niemniej jednak na koncie fundacji znajduje się już ponad 100 milionów, a deklarowana kwota to ponad 115 milionów, co wciąż jest świetnym wynikiem.

Niezależnie od uczuć, jakie żywimy do Jerzego Owsiaka, trzeba przyznać, że razem ze swoją fundacją uratował życie już tysiącom osób. W tym roku zbierano na urządzenia, które będą ratować życie oraz zdrowie dzieci potrzebujących operacji.

Należy zaznaczyć, że Jurek Owsiak przed tegorocznym Finałem WOŚP poprosił oddział fundacji w Australii, by zostawili środki w swoim państwie i przekazali jej organizacji pomagającej ofiarom pożarów.

Na oficjalną informację, ile udało się zebrać w 2020 roku, musimy poczekać do 8 marca.

Przypomnij sobie o… FINAŁ WOŚP ZA NAMI. KWOTA, KTÓRĄ WRZUCIŁ DO PUSZKI ZNANY YOUTUBER ZWALA Z NÓG

Jak informował portal Życie: ZGINĘŁY PIENIĄDZE Z PUSZKI SZTABU WOŚP. ZŁODZIEJOM NIE POSTAWIONO ZARZUTÓW

Portal Życie pisał również o… MARTA KACZYŃSKA NIE CHCIAŁA, BY TO WYSZŁO NA JAW. ROZWIKŁANO TAJEMNICĘ DOTYCZĄCĄ JEJ CÓRKI