Ferie zimowe to czas, w którym uczniowie mogą liczyć na kolejne dwa tygodnie odpoczynku. Przypadają na początek każdego roku. To idealny termin na zimowy wyjazd na narty lub po prostu odpoczynek w swoim mieście.

Choć trwająca zima w większości polskich miast jest niemal bezśnieżna, wciąż można skorzystać z możliwości odpoczynku. W niektórych miejscach w górach znajdzie się na tyle białego puchu, by poszosować na nartach, można wybrać również wycieczkę zagraniczną lub po prostu miejsce, gdzie stoki są sztucznie dośnieżane.

Kalendarz ferii zimowych w 2020 roku

Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2019/2020 wyglądają następująco:

  • 13-26 stycznia 2020 – województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
  • 20 stycznia – 2 lutego 2020 – województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 27 stycznia – 9 lutego 2020 – województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • 10-23 lutego 2020 – województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Ferie zimowe

Ferie zawsze wypadają na początku roku – między trzecim a siódmym tygodniem. Są podzielone na cztery turnusy, wymienne dla poszczególnych województw. Dokładny kalendarz ferii jest ogłaszany przez Ministra Edukacji Narodowej.

Samo słowo „ferie” ma kilka różnych znaczeń – z łaciny „feriae” to nazwa dni odpoczynku, podczas których odprawiano obrzędy religijne dla jednego z bóstw. Zaś we Włoszech słowo to oznacza okres między opublikowaniem aktu prawnego a wprowadzeniem go w życie.

Ferie to znakomity czas na uprawianie zimowych sportów. Jeśli aura temu nie sprzyja, może warto pomyśleć nad wybraniem się chociaż na sztuczne lodowisko, by móc pojeździć na łyżwach?

Przypomnij sobie o… OBNIŻONE ŚWIADCZENIA 500 + DLA EMERYTÓW. SENIORZY ODCZUJĄ NA WŁASNEJ KIESZENI SKUTKI WALORYZACJI

Jak informował portal Życie: METODA „NA WALIZKĘ” TO NAJNOWSZY SPOSÓB ZŁODZIEI. KILKA OSÓB STRACIŁO PRZEZ TO MAJĄTEK

Portal Życie pisał również o… WIADOMO, JAK CZĘSTO BĘDZIE WYPŁACANA TRZYNASTA EMERYTURA. MINISTER ZABRAŁ GŁOS W TEJ SPRAWIE