Wildberries to jedna z najpopularniejszych platform e-sprzedażowych w Rosji. Teraz marka wchodzi także do Polski. Będzie to pierwszy sklep internetowy Wildberries w całej Unii Europejskiej.

Wildberries to największy rosyjski detalista internetowy. Swoim polskim klientom oferuje dostęp do 13,5 tys. marek odzieżowych i obuwniczych. Poprzez platformę możemy także kupić zabawki i akcesoria. Warto podkreślić, że asortyment sklepy będzie cały czas rozbudowywany.

Marka została założona w 2003 roku przez Tatianę Bakalchuk, która przez Forbesa została uznana drugą najbogatszą kobietą w Rosji. To właśnie Bakalchuk stoi na czele marki, która po raz pierwszy pojawiła się na polskim rynku.

Polski sklep będzie zarazem pierwszym sklepem marki Wildberries w całej Unii Europejskiej. W tej chwili marka działa na terenie Rosji, na Białorusi, w Armenii, Kazachstanie i Kirgistanie.

Wiaczesław Iwaszczenko, dyrektor ds. rozwoju Wildberries, na łamach Sputnika podkreślił, że Polska nieprzypadkowo stanie się pierwszym europejskim krajem, w którym pojawi się marka Wildberries:

Polska została wybrana jako pierwszy kraj do wejścia na rynek UE nieprzypadkowo: tutaj ciekawe jest dla nas położenie geograficzne kraju, jak i rosnący rynek e-commerce, a także otwartość Polaków na zakupy online. (...) Otworzymy punkty odbioru zamówień w najbardziej dogodnych dla kupujących miejscach.

Klienci mogą zamawiać produkty na stronie internetowej marki, która działa w języku polskim i angielskim. Zamówione produkty będą mogli odebrać przy pomocy bezpłatnej dostawy kurierskiej lub w punktach odbioru zamówień wyposażonych w przymierzalnie z lustrami. Już niebawem w całej Polsce ma powstać aż 100 takich placówek.

Firma zdecydowanie stawia na rozwój. Jej łączny obrót na koniec 2019 roku szacowany jest na co najmniej 200 miliardów rubli. Warto wspomnieć, że rok wcześniej było to „zaledwie” 118,7 miliardów rubli. Cała marka jest z kolei wyceniana na 1,2 miliarda dolarów.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... ZAKUPY SPOŻYWCZE DROŻSZE W POLSCE NIŻ NA ZACHODZIE. KLIENT SPRAWDZIŁ CENY POSZCZEGÓLNYCH PRODUKTÓW ZNANEJ SIECIÓWKI

Warto sobie przypomnieć o... MEGA PROMOCJA PONOWNIE W SKLEPACH LIDL. CO I ZA ILE BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ

Portal "Życie" informował także... WIELKIE OTWARCIE ZNANEJ SIECI SKLEPÓW W POLSCE! CO BĘDZIE MOŻNA W NICH KUPIĆ?