Już najbliższej wiosny, Polacy będą mogli skorzystać z bezpośredniego połączenie z Krakowa do Chicago. Amerykańskie linie lotnicze pierwszy rejs planują już 7 maja.

Amerykanie pomylili Kraków z Gdańskiem

Z tej okazji American Airlines postanowiło stworzyć kampanię reklamującą nowe polaczenie lotnicze. Jak czytamy na stworzonym przez Amerykanów banerze: „Nonstop to Kraków. Starting May 7”, połączenie między Krakowem, a Chicago, będzie wdrożone do oferty,a loty odbywać się będą pięć razy w tygodiu, aż do 23-go października. Akcja rozpocznie się już na początku maja.

Niestety, jak to często bywa – nie obeszło się bez wpadek. amerykańscy PR-owcy pomylili Kraków z Gdańskiem! Na reklamującym połączenie banerze, Amerykanie umieścili zdjęcia Gdańskiej Starówki. Internauci szybko zauważyli błąd, a grafika z imitującym Kraków Starym Miastem w Gdańsku, obiegła sieć.

Póki co, American Airlines nie odniosło się do sytuacji.

Niefortunna kampania reklamowa

Jak się okazuje, nie jest to jedyna wpadka amerykańskich linii lotniczych. Jak przypomina „Onet”, swojego czasu głośno było na temat kontrowersyjnej reklamy, w której to American Airlines zachęca do obwiedzenia Krakowa, uzasadniając to stwierdzeniem, iż Kraków to "idealne miejsce do napicia się wódki". Sytuacja była o tyle nieprzyjemna, że głos w sprawie zabrał sam prezydent miasta Jacek Majchrowski. W efekcie amerykańskie linie lotnicze zdecydowały się na oficjalne przeprosiny.