Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zdecydował, że Cyfrowy Polsat musi zapłacić dwie kary o łącznej wartości 34,9 mln złotych. Chodzi o zachowanie firmy w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016.

Jak przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w Polsce mecze z Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 można było oglądać na zamkniętych kanałach Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, ewentualnie wykupić pakiet na platformie Ipla lub przedłużyć umowę z Cyfrowym Polsatem.

Był także inny, całkiem legalny sposób. Wszystkie mecze piłkarskiego Euro 2016 transmitowały także niemieckie kanały ZDF i Das Erste, które były dostępne w ofercie Cyfrowego Polsatu.

-„ Do 16 czerwca 2016 r. do godz. 14.30 wystarczyło wybrać na dekoderach Cyfrowego Polsatu numery 470 i 471, żeby je odbierać. Jednak siódmego dnia Euro 2016 r., na pół godziny przez meczem Anglia-Walia, spółka usunęła te kanały z automatycznej listy programów" - informuje UOKiK.

Cyfrowy Polsat został ukarany

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję 19 grudnia 2019 roku. Jak czytamy, w trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2016 roku Cyfrowy Polsat miał usunąć z listy kanały ZDF oraz Das Erste, na których transmitowano mecze.

-„Konsumenci na podstawie dotychczasowej praktyki Cyfrowego Polsatu mogli mieć przekonanie, iż w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 będą mieć dostęp do kanałów ogólnodostępnych na dotychczasowych zasadach" - napisano.

Ponadto Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za praktykę naruszającą interesy konsumentów działania polegające na "niepełnym i nierzetelnym informowaniu konsumentów o istocie wprowadzonych przez Cyfrowy Polsat zmian oraz niewskazywaniu na istniejący sposób uzyskania dostępu do ww. kanałów, podczas gdy Cyfrowy Polsat posiadał ww. informacje".

Cyfrowy Polsat ma zapłacić 34,9 mln zł

Firma została surowo ukarana i łącznie będzie musiała zapłacić 34,9 mln złotych.

-„Nasza decyzja ma być sygnałem dla przedsiębiorców, że takie działania są niedopuszczalne"- komentuje prezes UOKiK.

Decyzja UOKiK nie jest prawomocna. Firmie przysługuje odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Portal Zycie pisał również o… PRACOWNICY BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ NAWET PÓŁ ROKU URLOPU? RESORT ROZWOJU ROZWAŻA WPROWADZENIE REWOLUCYJNEGO POMYSŁU

Jak informował portal Życie: ALE NUMER, NAWET 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH WIĘCEJ MIESIĘCZNIE DO EMERYTURY. CO ZROBIĆ, BY OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE

Przypomnij sobie o… TEN KSIĄDZ DAJE PRZYKŁAD INNYM DUCHOWNYM. ZROBIŁ COŚ JAKO PIERWSZY W POLSCE. „MUSIMY TO BOGACTWO PRZEKAZAĆ NASTĘPNYM POKOLENIOM”