Opublikowane na profilu Alt Right Report na Twitterze zdjęcie zawiera zwykłą scenkę z warszawskiego metra – taką, jaką wielu z nas ogląda codziennie. Kilka osób stoi i słucha muzyki, ktoś czyta książkę, inni po prostu patrzą się przed siebie, słowem, nic szczególnego się nie dzieje. Okazuje się, że właśnie ów spokój tak bardzo poruszył internautów.

Pod zdjęciem pojawiło się już kilkaset komentarzy. – Oni wciąż czytają w metrze? – nie dowierza ktoś. – Tak, to wygląda jak metro w Paryżu 40 lat temu – dodaje inny. – Tylko tam siedzą. Nikt nie próbuje nikogo zabić. Ale dziwne. Jesteś pewien, że to na tej planecie? – pyta kobieta.

Niedawno pisaliśmy również dynamicznym rozwoju Krakowskich linii tramwajowych.

Już niedługo, mieszkańcy Krakowa cieszyć się będą nowymi tramwajami. Wkrótce tramwaje, mają opuścić siedlecką fabrykę i pojawić się na ulicach miasta.

Jak podaje Super Express, krakowskie ulice pożegnają stare tramwaje, ustępując miejsca nowoczesnym maszynom. Aktualnie, w fabryce Siedlcach trwają próbne testy systemów, a także samych wagonów tramwajowych. Już wkrótce pierwszy z nich trafi na tory. Swój pierwszy kurs rozpocznie od zajezdni Podgórze.

Zanim tramwaj będzie mógł wyjechać na ulice miasta, w Krakowie zostanie poddany badaniom oraz przejazdom technicznym. Jeżeli wszystko będzie w porządku, pojazd otrzyma homologację. Wtedy zostanie dopuszczony do ruchu, a także rozpoczną się szkolenia motorniczych i mechaników MPK.

Kolejne 4 z pięciu wagonów są jeszcze w fabryce w Siedlcach. Aktualnie trwają prace nad ich wyposażeniem.

Nowe pojazdy będą tramwajami niskopodłogowymi. Ich długość wynosić będzie 33,4 metra. W wyposażeniu tramwaju znajdą się m.in. monitoring, klimatyzacja, oświetlenie ledowe, a także tablice wyświetlające nazwy przystanków i system głosowy, który będzie zapowiadał kolejny przystanek.

Tramwaje zostaną wyposażone także w platformy, które ułatwią wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. W środku pojazdu znajda i także biletomaty, w których będziemy mogli zakupić bilet na przejazd. Płatność będzie można uiścić zarówno kartą jak i gotówką.

Co więcej, wagony tramwajowe zostaną wyposażone w porty USB, dzięki którym podróżujący będą mogli naładować swój telefon czy komputer.

Warto sobie przypomnieć: PODRÓŻNY ZOSTAWIŁ W TRAMWAJU TORBĘ. TO CO ZNAJDOWAŁO SIĘ W ŚRODKU BYŁO ZASKAKUJĄCE

Portal "Życie" pisał: TYGRYSICA Z TRANSPORTU JEST W DOBREJ FORMIE. WCZEŚNIEJ NIE DAWAŁA ZNAKÓW ŻYCIA

Portal "Życie" pisał również o: JOANNA MORO W ZAAWANSOWANEJ CIĄŻY WESZŁA DO LODOWATEJ WODY.FANI SĄ OBURZENI. CO Z BEZPIECZEŃSTWEM DZIECKA