Już niedługo, mieszkańcy Krakowa cieszyć się będą nowymi tramwajami. Wkrótce maszyny mają opuścić siedlecką fabrykę i pojawić się na ulicach miasta.

Jak podaje Super Express, krakowskie ulice pożegnają stare tramwaje, ustępując miejsca nowoczesnym maszynom. Aktualnie, w fabryce Siedlcach trwają próbne testy systemów, a także samych wagonów tramwajowych. Już wkrótce pierwszy z nich trafi na tory. Swój pierwszy kurs rozpocznie od zajezdni Podgórze.

Zanim tramwaj będzie mógł wyjechać na ulice miasta, w Krakowie zostanie poddany badaniom oraz przejazdom technicznym. Jeżeli wszystko będzie w porządku, pojazd otrzyma homologację. Wtedy zostanie dopuszczony do ruchu, a także rozpoczną się szkolenia motorniczych i mechaników MPK.

Kolejne 4 z pięciu wagonów są jeszcze w fabryce w Siedlcach. Aktualnie trwają prace nad ich wyposażeniem.

Nowe pojazdy będą tramwajami niskopodłogowymi. Ich długość wynosić będzie 33,4 metra. W wyposażeniu tramwaju znajdą się m.in. monitoring, klimatyzacja, oświetlenie ledowe, a także tablice wyświetlające nazwy przystanków i system głosowy, który będzie zapowiadał kolejny przystanek.

Tramwaje zostaną wyposażone także w platformy, które ułatwią wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. W środku pojazdu znajda i także biletomaty, w których będziemy mogli zakupić bilet na przejazd. Płatność będzie można uiścić zarówno kartą jak i gotówką.

Co więcej, wagony tramwajowe zostaną wyposażone w porty USB, dzięki którym podróżujący będą mogli naładować swój telefon czy komputer.

Warto sobie przypomnieć: REFORMA EMERYTALNA SPRZED 20 LAT DOBIEGA KOŃCA. TA HISTORIA TO DOSKONAŁY PRZYKŁAD CZY MOŻNA ZAUFAĆ PAŃSTWU

Portal "Życie" pisał: MAŁGORZATA ROZENEK CIESZY SIĘ ŚWIĄTECZNĄ ATMOSFERĄ NA JARMARKU W BERLINIE. FANI SĄ OCZAROWANI NAJNOWSZYMI ZDJĘCIAMI NA INSTAGRAMIE