Od dzisiaj, 4 stycznia, w województwach pomorskim i zachodniopomorskim, obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o nadchodzących silnych wichurach oraz możliwościach wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Z kolei województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie to obszary, na których może wystąpić gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to sygnał o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na danym terenie. Tym razem taki komunikat został ogłoszony dla dwóch województw:

- pomorskiego – powiaty: Gdańsk, Gdynia, Słupsk, wejherowski, pucki, lęborski i słupski,

- zachodniopomorskiego – powiaty: Koszalin, sławieński, białogardzki, kołobrzeski, gryficki, kamieński.

Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują:

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Dla województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego nie wydano ostrzeżenia, jednak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że mogą tam wystąpić marznące opady i gołoledź.

Zjawisko gołoledzi jest szczególnie niebezpieczne dla kierowców i pieszych. Gładka, przezroczysta warstwa lodu pokrywająca podłoże może stać się przyczyną wypadku. Piesi narażeni są z kolei na upadki, które mogą zakończyć się zwichnięciami lub złamaniami.

Mieszkańcy wszystkich wymienionych województw proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w najbliższy weekend.

Portal Zycie pisał również o… PRACOWNICY BĘDĄMOGLI WZIĄĆ NAWET PÓŁ ROKU URLOPU? RESORT ROZWOJU ROZWAŻA WPROWADZENIE REWOLUCYJNEGO POMYSŁU

Jak informował portal Życie: ALE NUMER, NAWET 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH WIĘCEJ MIESIĘCZNIE DO EMERYTURY. CO ZROBIĆ, BY OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE

Przypomnij sobie o… TEN KSIĄDZ DAJE PRZYKŁAD INNYM DUCHOWNYM. ZROBIŁ COŚ JAKO PIERWSZY W POLSCE. „MUSIMY TO BOGACTWO PRZEKAZAĆ NASTĘPNYM POKOLENIOM”