Ze wstępnych planów wynika, że w ciągu najbliższych miesięcy polscy kierowcy otrzymają do dyspozycji zaledwie 150 km nowych szlaków komunikacyjnych. To nawet o trzy razy mniej niż do tej pory. Warto bowiem wspomnieć, że w ciągu całego ubiegłego roku wybudowano niemal pół tysiąca nowych tras. Gdzie w 2020 roku powstaną nowe drogi?

Autostrada A2

W drugiej połowie 2020 roku mają zostać ukończone dwa odcinki autostrady A2. Specjaliści podkreślają, że nowa trasa może znacznie przyspieszyć dojazd z Warszawy do Mińska Mazowieckiego i dalej we wschodnim kierunku.

Droga ekspresowa S2

Droga ekspresowa S2 nazywana jest południową obwodnicą Warszawy. W 2020 roku mają zostać ukończone dwa pierwsze odcinki trasy od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa, a także od węzła do Wału Miedzeszyńskiego. Jednocześnie na wspomnianych odcinkach powstanie tunel poprowadzony przez Ursynów oraz most przez Wisłę. Pod koniec roku oddany do użytku ma zostać również fragment łączący Wał Miedzeszyński z węzłem Lubelska.

Trasa S17 do Lublina

W rozpoczynającym się właśnie roku mają zostać ukończone nowe odcinki drogi S17. Łącznie powstanie niemal 25 kilometrów nowej drogi, które skrócą podróż z Warszawy do Lublina.

Droga S5 w okolicy Bydgoszczy

W 2020 roku do użytku ma zostać oddana trasa S5 łącząca Tryszczyn z miejscowością Białe Błota. Łącznie będzie to 13,5 kilometrów drogi, która równocześnie pełnić będzie funkcję zachodniej obwodnicy Bydgoszczy.

Droga S61

W drugiej połowie 2020 roku będziemy mieli szansę skorzystać z odcinka S61, który łączy węzły Kolno, Stawiski oraz obwodnicę Szczuczyna. Pod koniec roku ma również zostać otwarty odcinek drogi S61 od węzła Śniadowo aż do węzła Łomża Południe.

Droga S10 w okolicach Szczecina

W ostatnim kwartale 2020 roku do użytku zostanie oddana druga jezdnia istniejącego już fragmentu trasy S10, który omija Kobylankę, Morzyczyn oraz Zieniewo.

Na portalu "Życie" zobaczysz także... ZA TO WYKROCZENIE ZAPŁACISZ 5200 ZŁOTYCH MANDATU. OD 1 STYCZNIA KIEROWCY MOGĄ SPODZIEWAĆ SIĘ WYŻSZYCH KAR

Warto sobie przypomnieć... NADCHODZĄ WIELKIE ZMIANY DLA KIEROWCÓW. NOWE FOTORADARY NA POLSKICH DROGACH

Portal "Życie" informował również o... JELEŃ ZNALAZŁ SIĘ NA DRODZE, SAMOCHÓD DACHOWAŁ. CO STAŁO SIĘ ZE ZWIERZĘCIEM I PASAŻERAMI [WIDEO]