Kolejny odcinek trasy S19 w budowie. Via Carpatia będzie przedłużona o 9 km. Projekt na podkarpackim odcinku drogi ekspresowej ma zostać zrealizowany w ciągu dwóch lat.

Właśnie rozpoczęto prace nad odcinkiem drogi ekspresowej S19 – Zdziary-Rudnik. Trasa ma zostać przedłużona o znaczący element inwestycji. W najbliższym czasie ma powstać korytarz Via Carpatia wynoszący 9 km. Prace nad nim mają potrwać do października 2021 roku.

Jak informuje GDDKiA: „Będzie to dwujezdniowa ekspresówka wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu”.

Zobacz także: WIEDZIELIŚCIE, ŻE KASIA CICHOPEK MA BRATA? ALEŻ Z NIEGO PRZYSTOJNIAK!

Najpierw ma powstać most na rzece San, liczący 392,7 m długości. Zbudowane zostaną także specjalne wiadukty dla dużych i średnich zwierząt, chcących bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Budowany odcinek jest częścią dużej inwestycji, zapoczątkowanej w 2006 roku w Łańcucie i stanowi jej kluczowy element. Wybudowany korytarz ma przyspieszyć prace budowlane na odcinkach dróg łączących kraje bałtyckie ze wschodnimi państwami UE.

Zobacz także: AGNIESZKA KACZOROWSKA CZARUJE WYGLĄDEM. TAKA FORMA TUŻ PO CIĄŻY!

Szlak Via Carpatia to pomysł międzynarodowy ministrów Polski, Litwy, Słowacji i Węgier. W naszym kraju Via Carpatia będzie miała długość około 710 km, z czego 169 km znajdzie się w województwie podkarpackim. Pozostałe województwa, które obejmie szlak to podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Źródło: „Money.pl”