Sprawa odejścia księdza Tymoteusza Szydło spotkała się z ogromnym zainteresowaniem opinii publicznej oraz mediów. Już od momentu, w którym okazało się, że wybrał się do seminarium, Tymoteusz Szydło był bacznie obserwowany przez Polaków.

Po ukończeniu seminarium przyjął także święcenia kapłańskie. Następnie trafił do parafii i bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię wiernych. Po jakimś czasie niespodziewanie zniknął. Pojawiało się wiele plotek, włącznie z tym, że niektórzy sugerowali, jakoby ksiądz Tymoteusz Szydło miał zostać ojcem. Okazały się one nieprawdziwe – syn byłej premier przebywał na długim urlopie.

Kryzys wiary księdza Szydło

„Wobec narastających spekulacji dotyczących mojego urlopu, na który otrzymałem zgodę od biskupa bielsko-żywieckiego, czuję się zmuszony zabrać głos. Chciałbym przeciąć w ten sposób krzywdzące spekulacje, które poza mną dotykają przede wszystkim moich bliskich a także osoby postronne.”

„W ostatnich miesiącach przeżywałem głęboki kryzys wiary i powołania. Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego” – skomentował całą sprawę sam zainteresowany.

„Obecnie moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia” – oznajmił. Dodał, że to ostatnia jego wypowiedź w całej sprawie.

Opinia eksperta na temat księdza Tymoteusza

Jak na razie sprawa ucichła, jednak jeden z ekspertów, anonimowy socjolog religii, wydał ocenę na temat Tymoteusza Szydło.

- Przypadek Tymoteusza Szydły jest zaskakujący, bo on jest bardzo młody, świeżo po święceniach i odejścia do stanu świeckiego po tak krótkim czasie właściwie się nie zdarzają – skomentował.

Dodano, że z najświeższych dostępnych statystyk wynika, iż w 2016 roku do stanu świeckiego przeniesiono 86 księży.

Przypomnij sobie o… PRZEŁOM W SPRAWIE CZTERNASTEJ EMERYTURY. MINISTER RODZINY ZDRADZA, KIEDY PIENIĄDZE TRAFIĄ DO EMERYTÓW

Jak informował portal Życie: ALE NUMER, NAWET 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH WIĘCEJ MIESIĘCZNIE DO EMERYTURY. CO ZROBIĆ, BY OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE

Portal Życie pisał również o… W NAJBLIŻSZYCH DNIACH ZIMA ZASKOCZY POLAKÓW? W WEEKEND MA SPAŚĆ ŚNIEG