Oto jeden z polityków, którego działalność w ostatnim czasie budzi duże zainteresowanie – Tadeusz Kościński. Jest on ministrem finansów od listopada 2019 roku. Wydał oświadczenie majątkowe, którym zainteresowały się media. Warto zaznaczyć, że przez długi czas pracował w Wielkiej Brytanii i właśnie tam udało mu się dorobić majątku.

Co posiada Tadeusz Kościński?

W oświadczeniu majątkowym nowy minister finansów ujawnił, że ma dwie nieruchomości – 70-metrowe mieszkanie oraz aż 356-metrowy dom jednorodzinny. Ma także całkiem pokaźną sumę na koncie – posiada ponad milion złotych oszczędności, na drugim koncie zaś 255 tysięcy brytyjskich funtów.

Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, posiada papiery wartościowe – akcje i obligacje, których wartość to ponad 3 miliony złotych. Jest także jednym z udziałowców w spółce iLogis sp. z o.o., która obecnie jest w trakcie likwidacji.

W załączniku do swojego oświadczenia Kościński wspomniał, że jest świadomy obowiązku „powstrzymywania się od dokonywania jakichkolwiek transakcji związanych z posiadanymi papierami wartościowymi i innymi instrumentami finansowymi”. Jak podaje Radio ZET, ten zakaz obowiązuje podczas piastowania stanowiska ministra i przez trzy miesiące od zakończenia pełnienia tej funkcji.

Akcje, które posiada Tadeusz Kościński, ulokowane są m.in. w spółkach PKO BP, Asseco, Orlen, Cyfrowy Polsat, Energa, Enea, Getin, Getin Noble, KGHM, ING Bank Śląski, mBank i Orange.

Minister posiada również Jeepa Grand Cherokee CDR Summit z 2014 roku z 3-litrowym silnikiem.

Ma tylko jedno zobowiązanie – kartę kredytową w Santander Banku. Jest to kwota ponad 26 tysięcy złotych.

Oprócz pensji za pełnioną funkcję ministra Kościński otrzymuje również emeryturę angielską, która wynosi 1726 funtów miesięcznie. Dodatkowo zarabia na wynajmie mieszkania, jest to kwota 3 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Skąd Tadeusz Kościński ma tyle pieniędzy?

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, Kościński przez wiele lat pracował w Anglii. Przez niemal 40 lat był pracownikiem sektora bankowego, m.in. w londyńskim Banku Handlowym oraz japońskim Tokai Bank. Był również doradcą polskich banków.

Przypomnij sobie o… ZMIANY W PODATKACH. DZIĘKI NIM JUŻ NIEDŁUGO MOŻESZ SIĘ WZBOGACIĆ

Jak informował portal Życie: NIETYPOWE ZDARZENIE W JEDNYM Z POCIĄGÓW. PIES PODRÓŻOWAŁ BEZ OPIEKI WŁAŚCICIELA. TRWAJĄ POSZUKIWANIA OPIEKUNÓW ZWIERZĘCIA

Portal Życie pisał również o… KOBIETA ROZGNIEWAŁA PAPIEŻA FRANCISZKA. UDERZYŁ JĄ W RĘKĘ, ABY UWOLNIĆ SIĘ Z UŚCISKU. TERAZ PRZEPRASZA ZA SWOJĄ REAKCJĘ