Jakiś czas temu metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski wypowiedział się na temat środowisk proekologicznych. Zapytany o nie i o Gretę Thunberg w telewizji Republika, powiedział, że „stoją w sprzeczności z nauką Kościoła katolickiego”. Nawiązując do manifestu nastoletniej Grety stwierdził:

Można to skwitować jedną rzeczą: powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, w jakiejś mierze klasowego, a właściwie płciowego i w imię równości trzeba zerwać z tą tradycją, która jest tradycją judeochrześcijańską." Dodał również, że omawiane "zjawisko" jest "bardzo niebezpieczne", ponieważ:

- "To nie jest tylko kwestia, że jest jakaś postać nastolatki czy kogoś innego, kto takie poglądy głosi, a inni się mniej lub bardziej zgadzają. Nie, to jest narzucane, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych”.

Po tej wypowiedzi pojawiło się w stronę arcybiskupa wiele negatywnych komentarzy. Odpowiedział na nie Tadeusz Rydzyk:

„Tutaj widać argument siły, a nie siłę argumentu. Argument siły, przemocy w słowach, w znieważaniu, w rozbudzaniu nienawiści. To są argumenty działaczy jakichś systemów totalitarnych; ludzi, którzy niszczą porządek. Takie argumenty mieli rewolucjoniści, czy to z rewolucji październikowej czy z rewolucji francuskiej”.

Dodał również, że Jędraszewski jest "człowiekiem niezwykle wykształconym”.

„Jest profesorem belwederskim; z tego co wiem, zdobywał dyplomy naukowe z największymi wyróżnieniami, na przykład w Rzymie ze złotymi medalami jak rzadko kto i zna się na rzeczy. Każde jego zdanie to jest duża mądrość. Jakie kwalifikacje mają ci, którzy tak uderzają w księdza arcybiskupa?”.

Obaj duchowni, mimo sytuacji w jakiej znalazła się ludzkość, zamiast spróbować wykorzystać swoją pozycją i autorytet do zaszczepienia swoim wiernym konieczności włączenia się w akcje ratujące środowisko naturalne, angażują się w spory i przepychanki polityczne.

Przypomnij sobie o… Dagmara Kaźmierska przyznała, że była fanką Anny Przybylskiej. Wspomnienie aktorki wzruszyło gwiazdę do „Królowych życia”

Portal Zycie pisał również o… 11 lat temu pożegnaliśmy Macieja Kuronia. Do dziś wielu nie może zapomnieć o tym, co się zdarzyło tuż przed Bożym Narodzeniem

Jak informował portal Życie: Każdy z nas może posiadać w domu prawdziwy skarb. Okazuje się, że tych przedmiotów zdecydowanie nie należy wyrzucać