Kasy samoobsługowe to dziś już codzienność. Wiele sieci instaluje je w swoich sklepach. Do ich grona dołączył ostatnio Lidl, który postanowił wprowadzić dodatkową innowację.

Jak podaje WP Finanse, sieć sklepów Lidl zdecydowała się wprowadzić kasy samoobsługowe. Jak się okazuje, niemiecka sieć postanowiła „dmuchać na zimne” i zabezpieczyć się dodatkową innowacją. Jaką? Lidl postanowił zainstalować nie tylko kasy, ale także bramki, które pomogą w łapaniu nieuczciwych klientów. Aby było można przez nie przejść, trzeba będzie zeskanować paragon.

Kasy samoobsługowe pojawiły się w Lidlu od października. Póki co, udogodnieniem może cieszyć się tylko kilka sklepów. Do tych, które już je posiadają, niemiecka sieć dokłada bramki.

Jakie korzyści przynoszą bramki?

Jak pisaliśmy wcześniej, pierwszą i zarazem główną z korzyści ma być to, że bramki skutecznie odstrasza złodziei i tym samym zminimalizują straty, jakie ponosi sklep.

Kolejną korzyścią jest to, że klienci będą zabierać ze sobą swoje paragony, których nie trzeba będzie sprzątać.

Po trzecie, kas samoobsługowych nie będzie musiał pilnować dodatkowy pracownik, który w tym samym czasie będzie mógł zająć się swoimi obowiązkami.