Milena Wilkowska, radca prawny z kancelarii Maruta Wachta, wzięła udział w wywiadzie dla portalu Money.pl. W programie „Money. To Się liczy” wypowiedziała się na temat Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) i absurdów, jakimi poskutkowało wprowadzenie tego unijnego prawa.

Milena Wilkowska poruszyła też temat kartek świątecznych, ponieważ niedawno jeden z europejskich organów zajął się tą kwestią. Chodziło o życzenia świąteczne wysyłane przez przedsiębiorców do swoich pracowników.

- Nie wyobrażam sobie, żeby za wysłanie grzecznościowej kartki świątecznej groziła kara za naruszenie RODO – powiedziała Milena Wilkowska.

Chodziło konkretnie o kwestię konieczności spełnienia obowiązku informacyjnego na takiej kartce związanego z przetwarzaniem danych osobowych.

- Ja swoim klientom zawsze mówię, że w takiej sytuacji trzeba się zastanowić, po co właściwie została wprowadzona regulacja RODO – przyznała radczyni prawna.

Milena Wilkowska zaznaczyła też, że nie powinniśmy się obawiać wysyłając kartki świąteczne do pracownika lub klienta, z którym jesteśmy w pewnej relacji. A ta relacja zakłada, że dana osoba może spodziewać się takiego procesu przetwarzania danych osobowych związanego z procesem przygotowania i wysłania kartki świątecznej.

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych zaczęło obowiązywać ze wszystkich krajach Unii Europejskiej 25 maja 2018 roku.

Przypomnij sobie o… OTO NAJDROŻSZA CHOINKA NA ŚWIECIE. KOSZTOWAŁA KILKADZIESIĄT MILIONÓW ZŁOTYCH [ZDJĘCIA]

Jak informował portal Życie: OŁÓW I RTĘĆ W RYBNYCH FILETACH. ŚWIĄTECZNE PROMOCJE MOGĄ NIE WYJŚĆ NA ZDROWIE

Portal Życie pisał również o… WERONIKA MARCZUK NAPISZE KSIĄŻKĘ! DEDYKUJE JĄ WSZYSTKIM PRZYSZŁYM MAMOM