Z okazji 28. urodzin Radia Maryja dyrektor rozgłośni, Tadeusz Rydzyk postanowił urdządzić huczne obchody. Na uroczystości zgromadzili się setki słuchaczy. Nic dziwnego, gdyż ceremonia cieszyła się bizantyjskim przepychem i ogromną liczną zainteresowanych, aby wziąć w tym udział. Te urodziny z pewnością przejdą do historii!

Huczne urodziny Radia Maryja. Ogromna liczna gości

Urodziny Radia Maryja rozpoczęły się już o godzinie 12. Powitano wtedy pielgrzymów, których było tak wielu, że trudno było ich uspokoić, aby w wielkiej hali widowiskowo-sportowej zapanowała cisza.

"Bardzo proszę o ciszę. Teraz jest modlitwa. Teraz ta arena jest kościołem. W centrum jest najświętszy sakrament. Jeśli chcecie sobie coś zakomunikować to szeptem. Jesteśmy ludźmi wierzącymi i dajmy temu świadectwo" - powiedział zdenerwowany Tadeusz Ryzyk.

Niestety tłum był zbyt duży, aby go tak łatwo uciszyć. Dyrektor Radia Maryja był zmuszony ponownie upomnieć widownię.

"Niech każdy sobie położy palec na usta. Proszę o ciszę. Posłuchajmy ciszy wszyscy. Dokładnie tak ma być do samego końca" - mówił redemptorysta.

Takie zainteresowanie uroczystością nie powinno nikogo dziwić. Od wielu lat co roku do Torunia na urodziny stacji przyjeżdża mnóstwo słuchaczy, polityków i znanych duchownych. Ilość zgromadzonych doskonale prezentują medialną potęgę Tadeusza Rydzyka.

Uroczystość w wielkiej hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń

Obchody urodzin Radia Maryja rozpoczęły się od przywitania wszystkich gości i wspólnej modlitwy. Nabożeństwa prowadzone były z wykorzystaniem zdobionych krzyży i innych dewocjonaliów o bardzo dużej wartości.

Ta uroczystość z pewnością była bardzo bogata, ale i tak nie dorównywała tym z poprzedniego roku. Wtedy na urodzinach stacji zgromadził się cały rząd, aby aktywnie wziąć udział w ceremonii.

Zobacz także: TAJEMNICZA ZNAJOMOŚĆ OJCA RYDZYKA Z PEWNĄ KOBIETĄ. "PANI HANIA" W KOŃCU ZABRAŁA GŁOS

Może zainteresuje Cię to: 200 MLN ZŁOTYCH WPŁYNĘŁO NA KONTO TADEUSZA RYDZYKA. TRUDNO UWIERZYĆ NA CO JE PRZEZNACZY

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: PROJEKT USTAWY O 13. I 14. EMERYTURZE GOTOWY. KIEDY ZACZNĄ SIĘ WYPŁATY