Minister rodziny, Marlena Maląg, wspomniała, że ustawy dotyczące 13. oraz 14. emerytur już czekają gotowe. Zdradziła tę informację podczas wywiadu, którego udzieliła w radiowej Jedynce.

Od początku zapowiadano, że tzw. trzynastki i czternastki mają wynosić tyle, ile minimalna kwota emerytury, tj. niecałe 1000 złotych na rękę. Minimalna emerytura w 2020 roku będzie wynosiła 1200 złotych brutto.

Początkowo rząd zarzekał, że nowe przepisy pojawią się w ciągu 100 dni po wyborach. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że władza ma mniejszość w senacie, prace mogą się wydłużyć – właśnie dlatego postarano się o znaczne przyspieszenie prac nad projektem, tak, by dodatkowe pieniądze zostały wypłacone obywatelom jeszcze przed wyborami prezydenckimi.

Jak informuje WP, trwają także prace nad czternastymi emeryturami. Zapowiada się, że emeryci ujrzą świadczenia na swoich kontach już w 2021 roku.

- Oczywiście, to są wstępne prace, a więc tutaj jeszcze nie będę o szczegółach opowiadała, ale jest on przygotowany tak jak został zapowiedziany właśnie w czasie kampanii wyborczej – podkreślała Marlena Maląg.

Na czternaste emerytury będą mogły liczyć osoby, które otrzymują emerytury nie wyższe niż 2900 zł brutto.

Koszt dodatkowych emerytur wyniesie w 2020 roku 10 miliardów złotych, zaś w 2021 roku niemal 20 miliardów. Jest to ogromna kwota. Już jakiś czas temu eksperci zastanawiali się, skąd zostaną pozyskane środki na te dodatkowe świadczenia, ponieważ budżet państwa nie posiada takiej ilości wolnych pieniędzy.

Jak udało się dowiedzieć, emeryci otrzymają dodatkowe środki z Funduszu Solidarnościowego, nie zaś – jak wcześniej przypuszczano – z budżetu państwa.

Przypomnij sobie o… POLSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY NALEŻY DO NAJPIĘKNIEJSZYCH W CAŁEJ EUROPIE. POLECAJĄ GO NAWET NA TAJWANIE [ZDJĘCIA]

Jak informował portal Życie: ŻEGNAMY ANDRZEJ PRZERADZKIEGO. KRYSTYNA JANDA OPUBLIKOWAŁA WPIS, DOTYCZĄCY MĘŻA SWOJEJ WIELOLETNIEJ PRZYJACIÓŁKI

Portal Życie pisał również o… NASTOLETNIA WIKTORIA OD DWÓCH TYGODNI NIE DAJE ZNAKU ŻYCIA. ZA JEJ ZNIKNIĘCIE MOŻE BYĆ ODPOWIEDZIALNY TEN MĘŻCZYZNA