W dzisiejszych czasach zakupy w Internecie są już codziennością. Wielu Polaków korzysta z tej formy ze względu na to, że pozwala zaoszczędzić ona nie tylko czas, ale i pieniądze. Większość z rzeczy dostępnych w sklepach stacjonarnych możemy dostać taniej w sieci.

Kolejną rzeczą zachęcającą do robienia zakupów w sieci jest dostawa prosto do domu. Dzięki temu nie musimy tracić czasu na stanie w korkach czy dojazd do odpowiedniego sklepu, a dodatkowo możemy zamówić rzecz z drugiego końca świata. Problem wtedy, gdy kurier nie dostarcza nam przesyłki do domu.

Sytuacją, w której kurier nie dostarczył przesyłki pod wskazany adres, opisana została na portalu „Bezprawnik”.

Zamiast oczekiwanej paczki, dostałem dziś przedziwną wiadomość od firmy kurierskiej. Przepraszamy, ale kurier nie przyjedzie. Zapraszamy po odbiór przesyłki DPD w punkcie odbioru. Szkoda tylko, że nie płaciłem za dostawę do punktu, a przynajmniej za próbę doręczenia do drzwi mojego mieszkania. – napisał mężczyzna.

Jak się okazuje, kurier zamiast dostarczyć klientowi paczkę do domu, postanowił uprościć sobie zadanie i zostawić paczkę w punkcie odbioru.

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Obowiązkiem kuriera jest dostarczenie paczki pod wskazany adres. Mężczyzna zapłacił za usługę kurierską, a mimo to musiał samodzielnie odebrać paczkę z punktu odbioru, który w porównaniu do opcji do dostarczenia pod same drzwi, jest tańszy. W związku z czym mężczyzna stracił czas i pieniądze.

Mężczyzna podkreślił także, że nie jest klientem roszczeniowym i mógłby dojść z kurierem do porozumienia, gdyby ten w ogóle próbował. Mężczyzna potępił zachowanie dostawcy, który jego zdaniem uznał „że doręczenie przesyłki do punktu odbioru jest w zupełności wystarczające i nawet nie podejmie próby doręczenia.”

Na portalu "Życie" dowiesz się również... NOWY HIT OGLĄDANY PRZEZ SETKI TYSIĘCY INTERNAUTÓW! WYSTĘPUJĄ JUŻ W NIM RAPUJĄCY POLICJANCI

Portal "Życie" informuje także... MAŁGORZATA GODLEWSKA ŚPIEWA KOLĘDĘ. FANI SĄ BEZLITOŚNI: „BÓG PORZUCIŁ, ALE CHYBA CIEBIE” [WIDEO]

Warto sobie przypomnieć... TEN BŁĄD POPEŁNIA WIELU Z NAS PODCZAS SUSZENIA PRANIA. NAUKOWCY OSTRZEGAJĄ, ŻE MOŻE KOSZTOWAĆ ZDROWIE