Zadziwiające zdjęcie byłego szefa Rady Europejskiej pojawiło się zarówno na jego Twitterze oraz na profilu Tuska jako nowego szefa Europejskiej Partii Ludowej. Stanowisko to Polak objął pod koniec listopada.

Na fotografii widzimy Donalda Trumpa odwróconego plecami do osoby robiącej zdjęcie. Za nim stoi Donald Tusk, który ułożył palce w kształt pistoletu i przyłożył je do pleców prezydenta USA, jakby miał w nie strzelić. Z lewej strony zdjęcia widoczna jest też Angela Merkel, która spogląda z zainteresowaniem w stronę byłego polskiego premiera.

- Pomimo sezonowych zawirowań nasza transatlantycka przyjaźń musi trwać – zostało podpisane zdjęcie.

Nie ma pewności co do autentyczności zdjęcia. Być może jest to dobrze wykonany fotomontaż. Nie wiadomo też, kto tak naprawdę stoi za publikacją fotografii. Czy jest to ryzykowny żart Donalda Tuska, czy jego konto na Twitterze stało się celem hakerów.

Oficjalny profil Donalda Tuska obserwuje ponad milion osób. Wielu internautów było szczerze zdziwionych fotografią, którą tam zobaczyli. Pojawiło się sporo oburzonych komentarzy krytycznych wobec żartu Tuska. Jak na razie sam zainteresowany nie udzielił komentarza w tej sprawie.

W lipcu tego roku na koncie na Twitterze Donalda Tuska pojawiły się dziwne wpisy składające się z ciągów przypadkowych liter i znaków oraz memów. Wtedy również internauci gorąco komentowali wpisy byłego premiera i domniemywali, czy były szef Rady Europejskiej nie publikuje postów pod wpływem.

Tusk po jakiś czasie wyjaśnił sprawę publikując zdjęcie swoich wnuków bawiących się tabletem. W opisie zadeklarował żartobliwie, że „w ostatniej chwili udaremnił kolejny brutalny atak hakerów”.

Przypomnij sobie o… OGROMNE WYRÓŻNIENIE DLA DONALDA TUSKA. POLAK ODEBRAŁ BARDZO PRESTIŻOWĄ NAGRODĘ

Jak informował portal Życie: DONALD TUSK POKAZAŁ ZDJĘCIE Z WNUCZKĄ. BYŁY PREMIER JEST ROZPROMIENIONY, TEN WIDOK CHWYCI KAŻDEGO ZE SERCE

Portal Życie pisał również o… RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW W PROGRAMIE SENIOR PLUS. DO KIEDY APLIKOWAĆ I CZY WARTO WZIĄĆ W NIM UDZIAŁ