Michał Milka jest bardzo aktywną osobą. Przez kilka lat mieszkał w Hiszpanii, gdzie pracowała jego mama. Chętnie podróżuje, a w Nowym Jorku prowadził warsztaty teatralne. Jest aktorem Teatru Razem, wcześniej był zatrudniony w Teatrze Szekspirowskim. Jest podopiecznym Fundacji Wspierania Rozwoju Ja Też.

Mężczyzna stara się być jak najbardziej samodzielny. Aktualnie mieszka z mamą, ale marzy o tym, aby się usamodzielnić i zamieszkać we własnym mieszkaniu. Dzięki współpracy z Fundacją Ja Też nawiązał kontakt z Urzędem Miejskim w Gdańsku. Kierownicy Urzędu wraz z pracowniami fundacji już kilka miesięcy temu zaczęli pracę nad projektem, w ramach którego funkcję urzędnika mogłaby objąć osoba z niepełnosprawnością intelektualną.

Michał okazał się idealnym kandydatem. Jak informuje portal gdańsk.pl, od 12 listopada mężczyzna jest zatrudniony na pół etatu na umowę o pracę w Referacie Ewidencji Działalności Gospodarczej. Mężczyzna pracuje przez 4 dni w tygodniu po 4 godziny. Do jego obowiązków należy archiwizowanie dokumentów składanych przez przedsiębiorców, którzy chcą zarejestrować działalność gospodarczą.

Świeżo upieczony pracownik Urzędu jest bardzo zadowolony ze swojego stanowiska. Michał Milka bardzo chciał podjąć zatrudnienie i od początku gwarantował, że wszystkiego się nauczy. Stał się częścią 12-osobowego zespołu.

Chociaż na początku jego współpracownice miały pewne obawy przed nieznanym, ponieważ nigdy nie miały do czynienia z osobami z zespołem Downa, to współpraca układa się bardzo pozytywnie.

- Praca jest bardzo ważna, bo dzięki niej mogę się rozwijać, cieszę się, że tutaj jestem. (…)Uwielbiam moich współpracowników, można pogadać, pożartować. Ta praca jest dla mnie zbawieniem i mam najlepszą szefową na świecie – powiedział Michał Milka.

Przypomnij sobie o… CZYŻBY PASTERSKA WŁADZA ARCYBISKUPA GŁÓDZIA DOBIEGAŁA DO KOŃCA? WIERNI ORAZ KAPŁANI PROSZĄ PAPIEŻA FRANCISZKA O ODWOŁANIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO!

Jak informował portal Życie: SZCZEGÓLNY FINAŁ WOŚP W GDAŃSKU MA UPAMIĘTNIĆ PREZYDENTA PAWŁA ADAMOWICZA. PODANO SZCZEGÓŁY

Portal Życie pisał również o…TINA TURNER SKOŃCZYŁA 80 LAT. GWIAZDA W MUZYCE OSIĄGNĘŁA WSZYSTKO, ALE JEJ ŻYCIE PRYWATNE BYŁO PASMEM NIESZCZĘŚĆ