Duchowny z Ruszowa został oskarżony o molestowanie niepełnosprawnych dziewczynek. Ksiądz Piotr M. po raz kolejny miał stawić się na sali sądowej, 22 listopada, w związku z toczącym się przeciwko niemu procesem w sprawie pedofilii.

Każda sprawa związana z molestowaniem nieletnich wzbudza emocje otoczenia. Tak też było i tym razem. Tuż przed rozpoczęciem procesu atmosfera w sądzie gęstniała. Na korytarzach zaczęli gromadzić się zarówno ci, którzy oskarżali księdza, jak i ci, którzy zdecydowanie przekonywali o jego niewinności.

Jak donosi portal "Pikio.pl" przed rozprawą doszło do skandalicznego indcydentu. Duchowny - Stanisław Szupieńko, który przyjechał wspierać oskarżonego Piotra M. zaatakował kobietę walczącą o dobre imię małych ofiar. Katarzyna Wójtowicz, należąca do stowarzyszenia "Dość Milczenia" została uderzona przez księdza.

Sama zainteresowana postanowiła zabrać głos w tej sprawie:

"Panowie zaczęli mówić, że nie można ich filmować. Ja stałam daleko i odpowiedziałam, że wolno, bo jesteśmy w miejscu publicznym. Potem powiedziałam: 'Dobrze, to będę filmować nogi'. Pan do mnie podszedł i najpierw nałożył mi czapkę na telefon."

Kiedy zareagowała, by duchowny zaprzestał swoich działań, ten użył przeciwko niej siły.

W sprawę natychmiast zaangażowała się kuria. Przedstawiciele Kościoła na wstępie podkreślili, że obecność księdzaSzupieńko na sali rozpraw nie była obligatoryjna, a wynikała jedynie z jego prywatnych pobudek.

Rzecznik kurii legnickiej,ks. Waldemar Wesołowski przyznał, że ma żal do duchownego za to, że zareagował w tak skandaliczny sposób. Ksiądz przyznał, że duchowny nie uniknie odpowiedzialności za takie postępowanie.

"Najpierw musi odbyć się rozmowa biskupa z tym księdzem. Na pewno zostanie zadane zasadnicze pytanie o to, co on tam robił i w jakim celu się pojawił w sądzie. Chcę mocno podkreślić, że to była jego prywatna wizyta. Diecezja nie jest stroną w sprawie księdza Piotra M."

Portal "Życie" pisał...DONALD TUSK WSTAWIŁ ZDJĘCIE Z WNUKAMI. CZY SĄ PODOBNE DO DZIADKA

Informował również: PIĘKNA INICJATYWA JEDNEGO ZE SZPITALI. JUŻ NIEDŁUGO, POWSTANIE POKÓJ POŻEGNAŃ

Warto sobie przypomnież także o: CORAZ BLIŻEJ PODWYŻEK CEN ENERGII. CZY URZĘDNICY URATUJĄ KIESZENIE POLAKÓW I ZATRZYMAJĄ WZROST OPŁAT