Biedronka na stałe w rosła w krajobraz Polski. W nawet niewielkich miastach można spotkać przynajmniej jeden sklep tej sieci, a w większych miastach działa ich po kilka. Polacy chętnie robią zakupy w Biedronkach, które często kuszą bardzo dobrymi promocjami czy ofertami specjalnymi.

Swego czasu cała Polska, a zwłaszcza najmłodsi, oszalała na punkcie „Słodziaków”. Niektórzy byli nawet w stanie zaryzykować karę więzienia, kradnąc naklejki pozwalające zdobyć upragnione maskotki.

Oprócz atrakcyjnych promocji, Biedronka stawia też na rozwój swojego asortymentu. 20 lat temu był to całkowicie inny sklep, oferujący zupełnie inną klasę produktów spożywczych. Wcześniej dyskont stawiał przede wszystkim na ceny. Dlatego bardzo długo zakupy w Biedronce dla niektórych osób były czymś niemalże wstydliwym.

Od kilku lat dyskont stara się pozbyć takiej łatki. Biedronka stawia na rozszerzenie oferty produktów Premium. Dzięki czemu chce trafić do jeszcze większej grupy klientów. Wprowadzanie bardziej wysublimowanych produktów ma ostatecznie zatrzeć wrażenie, że zakupy w Biedronce są tylko dla mniej zamożnych osób.

Między innymi, marka własna goBIO i goVEGE, produkty z certyfikatem Ecolabel, to produkty bardzo wysokiej jakości konkurujące z podobnymi produktami z innych supermarketów. Z tego powodu Biedronka przestała być klasycznym dyskontem.

- Jeśli by porównać Biedronkę sprzed 20 lat i obecną, to okazałoby się, że to dwa zupełnie różne sklepy. Tamta Biedronka to był typowy dyskont. Obecnie, sieć nie rezygnuje z percepcji niższej ceny, ale też wprowadza szerszą ofertę oraz mocno inwestuje w tzw. „consumer experience” – ocenił Piotr Bogusz, analityk DM mBanku, w rozmowie z portalem dla handlu.pl.

Przypomnij sobie o... BIEDRONKA. NIEBEZPIECZNE ZNALEZISKO W POPULARNYM PRODUKCIE DYSKONTU

Jak informował portal Życie: ZASKAKUJĄCA INFORMACJA! ZROBIMY ZAKUPY JEDNAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ

Portal Życie pisał również o… WYCZEKIWANY POWRÓT SERIALU "RANCZO". NA PEWNO NIE ZOBACZYMY JUŻ BARDZO LUBIANEJ POSTACI