Mieszkańcy Konina mogli dzisiaj być świadkami filmowych scen. Mianowicie, na ulicy Stefana Wyszyńskiego padły strzały. Jeden z policjantów postrzelił młodego mężczyznę, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 10 rano. Jak donosi "Radio Zet" to właśnie wtedy policjant użył broni przeciwko 21-latkowi. Zdaniem policjantów mężczyzna nie chciał się wylegitymować podczas kontroli.

Zamiast okazania dokumentów, rzucił się do ucieczki. W wyniku tego jeden z funkcjonariuszy ruszył za nim w pościg. Rzecznik konińskiej policji, podkom. Marcin Jankowski informuje, że 21-latek nie reagował na wołania policjantów.

"Mężczyzna pomimo okrzyków "stój policja" nie reagował i dalej uciekał. Doszło niestety do sytuacji, że policjant musiał użyć broni."

Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji potwierdza te informacje, dodając, że sytuacja wymagała "użycia broni".

"Doszło do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni. Mężczyzna został postrzelony. Mimo reanimacji zmarł ."

Funkcjonariusze szybko rozpoczęli akcję udzielania pomocy. Na miejscu błyskawicznie pojawiło się też pogotowie ratunkowe, jednak mężczyzny nie udało się uratować.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji, Mariusz Ciarka zaznaczył, że zabezpieczono miejsce zdarzenia:

"Na miejscu obok ciała zabezpieczono duże nożyczki, które traktujemy jako niebezpieczne narzędzie i torebkę z białym proszkiem, prawdopodobnie narkotykami. Miejsce zabezpieczyliśmy i nie wykonujemy tam żadnych czynności, aby mógł je - włącznie z przeszukaniem ciała - wykonać prokurator."

Jak się okazało, najprawdopodobniej 21-latek próbował sprzedać narkotyki swoim 15-letnim kolegom. Na oficjalne potwierdzenie tych informacji trzeba jeszcze jednak poczekać. Sprawą obecnie zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Koninie oraz komisja z Wydziału Kontroli KWP.

Przypominamy o: TO MIAŁA BYĆ RUTYNOWA KONTROLA DROGOWA… POLICJANCI NIE WIERZYLI WŁASNYM OCZOM

Informowaliśmy także: MOCNE SŁOWA FUNKCJONARIUSZY Z GDAŃSKA: ,,PRAWDZIWE GLINY. MY TU K..., RZĄDZIMY. RZĄDZIMY TYM MIASTEM"

Portal "Życie" pisał też o: ZASKAKUJĄCA INFORMACJA! ZROBIMY ZAKUPY JEDNAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ