Niedawno to pytanie powróciło w postaci posta na Facebookowej grupie. Wiele osób zastanawiało się nad tym, jak naciśnięcie którejś z buziek wpływa na pracę lub pensję pracownika.

Wyświetlacz widoczny przy kasie w Biedronce jest podzielony na dwie części. Na jednej znajduje się lista produktów wraz z ich cenami, na drugiej – wspomniane „buźki” oraz podana suma zakupów, a także kwota reszty.

Po prawej stronie ekranu, w jego górnej części, pojawia się pytanie: „Czy jesteś zadowolony z obsługi?”. Klient podczas płacenia może wybrać odpowiednią buźkę – wesołą, obojętną albo smutną.

Kasjerka w sklepie, którą jeden z dziennikarzy WP.pl spytał, jakie to ma znaczenie, odpowiedziała: „Ja nie wiem nawet, o co w tym chodzi”.

Na Facebooku padło pytanie, jaki wpływ mają te „buźki” na wysokość pensji kasjera. Większość osób napisała, że raczej nie ma co liczyć na premię w zamian za zadowolenie klientów.

„Ja też kiedyś o to zapytałam w sklepie. Niby z tego premii nie ma, ale jak to się wyraziła moja rozmówczyni, nigdy nic nie wiadomo... Wszystko zostaje w systemie zarejestrowane” – wspomniała jedna z internautek.

Kto inny z kolei uważa, że ma to znaczenie.

„Ja zawsze klikam, nie wiem, jedna dziewczyna, która pracuje w Biedrze mówiła, że to do premii, więc każdej znajomej lub uprzejmej, zawsze klikam zieloną buźkę i póki nie rozpocznie nowej transakcji to i klikam za kogoś, kto był przede mną” – napisała inna internautka.

O działanie „buziek” zapytany został Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepu w sieci Biedronka.

- „Buźki” na ekranach przy kasach naszych sklepów są sympatyczną formą wyrażenia opinii na temat doświadczenia zakupowego w naszych placówkach. To jeden ze wskaźników zadowolenia klientów naszej sieci z jej usług. Najważniejszym wskaźnikiem pozostaje jednak liczba klientów odwiedzających nasze dyskonty: to ok. 4 mln osób dziennie – opowiedział.

Mówi, że wybór buźki nie wpływa na premie, co więcej – nie służy ocenie danego pracownika, a całokształtu zakupów w Biedronce.

Przypomnij sobie o… ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELĘ TYMCZASOWO ZNIESIONY! W TE DNI ZROBIMY SWOBODNIE ZAKUPY

Jak informował portal Życie: UOKIK WYMIERZYŁ NAJWYŻSZĄ KARĘ W HISTORII. DO ZAPŁATY SĄ SETKI MILIONÓW ZŁOTYCH

Portal Życie pisał również o… NOWY POMYSŁ NA WSPARCIE EMERYTÓW PRZEZ RZĄD! BONUS W WYSOKOŚCI 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH