Niedawno Internet obiegły zdjęcia Leny Dunham w piżamie na ulicy. Nie wyglądała na nich dobrze. Jak informuje Radio Zet, opublikowano je kilka dni po Halloween, dlatego część osób była przekonana, że sfotografowano Dunham w przebraniu.

Jednak prawda okazała się inna. Lena Dunham postanowiła opublikować na Instagramie post, którym wyjaśnia okoliczności zrobienia tego zdjęcia.

- Mogłabym się wstydzić tych zdjęć paparazzi. Myślę, że taka była intencja osób, które je zamieściły, ale nie jest mi wstyd. Mógłbym też skłamać i powiedzieć, że to wczesne przebranie na Halloween. Ale prawda jest taka: tak wygląda moje życie, kiedy walczę z przewlekłą chorobą. Zespół Ehlera-Danlosa oznacza, że potrzebuję wsparcia nie tylko moich przyjaciół. Dziękuję ci, słodka lasko! – napisał Dunham.

Schorzenie, na które cierpi aktorka, to choroba genetyczna objawiająca się nadmierną ruchliwością stawów oraz ich bólem, często przewlekłym, bardzo rozciągliwą skórą oraz bólem mięśni. Zespół Ehlera-Danlosa jest schorzeniem nieuleczalnym.

- Przez lata wzbraniałam się przed robieniem czegokolwiek, co ułatwiałoby moją sytuację fizyczną. Przecież chodząc o lasce, „wyglądam dziwnie”. Ale dużo mniej dziwne jest mieć możliwość uczestniczenia w życiu niż pozostawanie cały dzień w łóżku. Tak, naprawdę mam na sobie piżamę. Szłam do samochodu, by pojechać do lekarza, chciałam czuć się swobodnie – czytamy  drugiej części wpisu Dunham.

W życiu zawodowym Lena Dunham radzi sobie bardzo dobrze. Niedawno mogliśmy oglądać ją w najnowszym filmie Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”. Jednak jej życie prywatne naznaczone jest wieloma choroba.

Aktorka szczerze wyznała, że musiała przejść zabieg wycięcia macicy z powodu endometriozy. Lena Dunham cierpi też na zaburzenia lękowe i nerwicę natręctw.

View this post on Instagram

I could choose to be embarrassed by these paparazzi pics- I mean, that’s probably the point of someone publishing them in the first place- but I’m really not. I could lie and say it was an early Halloween look (Don’t you get it? I’m going as a con woman leaving a Florida Keys jail after being acquitted of murdering her husband, and now she’s trying to get disability license plates.) But the truth is just: This is what life is like when I’m struggling most with chronic illness. An Ehler-Danlos syndrome flare means that I need support from more than just my friends... so thank you, sweet cane! For years, I resisted doing anything that would make my physical situation easier, insisting that a cane would “make things weird.” But it’s so much less weird to actually be able to participate than to stay in bed all day. And yes, you'd better believe I'm wearing my nightgown. I was walking four feet to the car to go to the doctor and I wanted to be full cozy. I mean, didn't Bieber wear hotel slippers for like five years? Yeah, so I can wear my glamour nighty for two hours. And then an hour later, I’m in a meeting look tackling the job I love. That’s the two-fold life of a woman with chronic illness; we still rock our dreams and goals and passions (and fashions) and we live many lives in one day. Tell me about your day!

A post shared by Lena Dunham (@lenadunham) on

Przypominamy o: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN JEST FANKĄ HERBAT. UCZY SWOICH OBSERWATORÓW, JAK PRAWIDŁOWO JĄ PRZYRZĄDZAĆ

Portal "Życie" pisał też o: KRÓL DISCO POLO WYWOŁAŁ ZAMIESZANIE W SIECI! FILM Z JEGO UDZIAŁEM TO HIT INTERNETU

Informowaliśmy także: NAUKOWCY ODKRYLI NOWĄ CHOROBĘ! MILIONY OSÓB POWINNY SIĘ PRZEBADAĆ