Adam Małysz to jedna z najbardziej znanych postaci w polskim sporcie. Urodził się w 1977 roku i pochodzi z Wisły. To najbardziej utytułowany skoczek narciarski w historii narciarstwa w Polsce oraz trzeci w kategorii „wszech czasów”.

Małysz wygrał 38 zawodów Pucharu Świata. Z wykształcenia jest blacharzem-dekarzem.

Adam Małysz ożenił się z Izabelą Polok w 1997 roku i wtedy po raz pierwszy został ojcem.

Za swoje wybitne osiągnięcia sportowe był nagrodzony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Adam Małysz napisał autobiografię zatytułowaną „Moje życie – Adam Małysz”. Książka została wydana w listopadzie 2004 roku.

Po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego, co nastąpiło po sezonie 2010/2011, Małysz został kierowcą rajdowym. Na tym polu również osiągnął sukcesy – w 2012 roku został międzynarodowym rajdowym mistrzem Polski i Czech, natomiast w 2013 zwyciężył w rajdach terenowych.

W latach 2012-2016 brał udział w Rajdzie Dakar.

Małysz został honorowym obywatelem Zakopanego, a także patronem skoczni narciarskiej w Wiśle.

Jak się okazuje, Małysz nie rozstał się całkowicie z narciarstwem. Teraz spędza czas na skoczni, ale… w innej roli. Adam Małysz pomagał odśnieżyć Wielką Krokiew w Zakopanem, by narciarze mogli w spokoju trenować.

Na zdjęciu, które dodał na swoim Instagramie, pozuje z innymi osobami należącymi do ekipy skoczków.

„Żeby trening mógł zostać przeprowadzony, nasza ekipa wzięła się do pracy ;) wszyscy pomogliśmy pracownikom skoczni, a zawodnicy mogli bez przeszkód oddać swoje skoki” – podpisał zdjęcie.

Myślicie, że Małysz tęskni za skokami narciarskimi?

Przypomnij sobie o… BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ ZABIERA GŁOS W KAMPANII VIVY! TRANSPORT KONNY DO MORSKIEGO OKA POWINIEN BYĆ ZLIKWIDOWANY

Jak informował portal Życie: CÓRKA ADAMA MAŁYSZA MA TALENT! „DIABEŁ PO MAMIE, ALE CHARAKTER TO CHYBA PO TACIE”

Portal Życie pisał również o… CO Z KRYZYSEM W ZWIĄZKU CICHOPEK I HAKIELA? KASIA WRZUCIŁA WYMOWNY WPIS, W KTÓRYM ZWRACA SIĘ DO MĘŻA