Kolejki do paczkomatów to duży problem zwłaszcza w okresie przedświątecznym. To właśnie w tym czasie otrzymujemy bowiem najwięcej przesyłek. Na ostatnią chwilę kupujemy prezenty w sklepach internetowych i jak najszybciej chcemy je odebrać. Na przeszkodzie często stoi… tłok.

Długie kolejki do paczkomatów w okresie przedświątecznej gorączki nikogo już nie dziwią. InPost zapowiada jednak, że niebawem będziemy mogli się z nimi pożegnać. Firma wdraża właśnie strategię „Go mobile”, która umożliwia odbiór swojego zamówienia bez dotykania ekranu paczkomatu.

Do otwarcia skrytki w paczkomacie bez dotykania urządzenia wystarczy jedynie aplikacja mobilna InPostu. Należy jednak zadbać o to, by została zaktualizowana do najnowszej wersji.

Jak nowa strategia InPostu pomoże zniwelować kolejki przed urządzeniami? Brak konieczności wstukiwania kodu przy odbiorze paczki sprawi, że klienci będą mogli odbierać swoje zamówienia równocześnie!

Już w przyszłym tygodniu do otwarcia skrytki w paczkomacie wystarczy wydanie odpowiedniej komendy poprzez aplikację mobilną. Dzięki temu skrytki różnych osób będą otwierać się w tym samym czasie, zupełnie niezależnie od siebie.

W tej chwili około 95 proc. paczkomatów jest już gotowych do wydawania zamówień w nowy sposób. Pozostałe urządzenia mają niebawem zostać wymienione na nowsze modele.

Czy „Go mobile” przyniesie koniec kolejek pod maszynami InPostu? Prawdziwy test tego rozwiązania nastąpi już za kilka tygodni, gdy paczkomaty zaleje fala bożonarodzeniowych przesyłek.

To jednak tylko pierwszy etap zmian, które zamierza wprowadzić InPost. Niebawem firma zamierza również uruchomić usługę nadawania paczek bez używania ekranu paczkomatu. Taka możliwość ma się pojawić już w pierwszym kwartale 2020 r. Domyślnie wszystkie funkcje paczkomatów mają być dostępne z poziomu aplikacji.

Przeczytaj również o... ŚWIETNA PROMOCJA W PRZEBOJOWEJ APLIKACJI! ZAŁOŻYSZ KONTO ZA DARMO I JESZCZE DOSTANIESZ PIENIĘŻNY BONUS!

Na łamach portalu "Życie" informowaliśmy również... ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELĘ ZOSTANIE ZNIESIONY? OTO NOWA PROPOZYCJA

Warto się dowiedzieć o... PRZYJRZYJ SIĘ TEJ AKTUALIZACJI, ZAWIERA BŁĘDY! UŻYTKOWNICY STRACILI DOSTĘP DO SMS-ÓW