O pomyśle zwiększenia wieku emerytalnego zaczęto mówić w tym tygodniu. Wszystko za sprawą słów minister Jadwigi Emilewicz. Szybko odwołała swoje słowa, jednak Polacy nie czują się tak bezpiecznie.

Wiek emerytalny został obniżony 1 października 2017 roku i obecnie wynosi 60 lat dla kobiet, a 65 lat – dla mężczyzn. Obniżenie tego wieku gwarantowało Prawo i Sprawiedliwość.

Wiele razy mówiło się o tym, że nie jest to dobre rozwiązanie. Jedni jako powód podają fakt, że kobiety pracują kilka lat krócej od mężczyzn, inni zaś – uważają, że jest to zbyt niski wiek i działa on na szkodę samym emerytom.

Jak informuje BiznesInfo.pl, minister Jadwiga Emilewicz w swoich słowach zasugerowała podniesienie wieku emerytalnego w przyszłości.

Jak można się domyślać, były to słowa, które oburzyły starszych Polaków, w dużej części wyborców PiS, którzy są przekonani do partii m.in. za sprawą obniżenia wieku emerytalnego.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, szybko wycofała się z tych słów.

Następnie podkreśliła, że nie podwyższy się wieku emerytalnego, jednak należałoby zachęcać najstarszych Polaków do pracy – mówiła o tym, że trwają dyskusje nad wprowadzeniem „srebrnej ekonomii”, tj. dodatkowych zachęt do pracy, tak, by seniorzy częściej decydowali się na bycie aktywnymi zawodowo.

- Państwo powinno zachęcać seniorów do dłuższej pracy niż pozwala obecnie wiek emerytalny. Będziemy rozważać modele zachęt czy benefitów w ramach "srebrnej ekonomii".

- Stawiamy diagnozę i zdajemy sobie sprawę, jak wygląda rynek pracy w Polsce, który szuka pracowników. Dzisiaj gotowych rozwiązań nie mamy; pracodawcy sygnalizują, że ten rynek jest jednym z największych dzisiaj dla nich wyzwań. Pewnie w nowej kadencji, nowy rząd, będzie się musiał tymi tematami także zająć – opowiadała minister Emilewicz.

Nie jest jasne, jak planuje się zachęcać emerytów do pracy. Wiadomo natomiast, że skoro takie plany pojawiają się wśród rządu, obniżenie wieku emerytalnego zaczyna mieć negatywne konsekwencje, m.in. coraz niższe emerytury oraz spowolnienie gospodarcze.

Jak można się domyślać, rząd PiS spróbuje inaczej rozwiązać problem, a podwyższenie wieku emerytalnego zostanie wprowadzone jedynie w stanie najwyższej konieczności.

Przypomnij sobie o… JEDNO ZDJĘCIE WYWOŁAŁO OLBRZYMIE EMOCJE. BYŁA UCZESTNICZKA „TAŃCA Z GWIAZDAMI” ODNIOSŁA SIĘ DO NIEPRZYCHYLNYCH KOMENTARZY

Jak informował portal Życie: CO DALEJ Z PIENIĘDZMI NA EMERYTURĘ? JEDNĄ DECYZJĄ MOŻE WYPAROWAĆ 6 MILIARDÓW ZŁOTYCH!

Portal Życie pisał również o… SPOSÓB NA EMERYTURĘ WYŻSZĄ O KILKASET ZŁOTYCH? TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!