Irena Dziedzic przez 25 lat prowadziła pierwszy polski talk-show Tele Echo emitowany na antenie TVP. Kochały ją miliony, a jej program mimo upływu lat nie tracił na popularności. Prywatnie była żoną inżyniera Janusza Bałabana. Małżeństwo nie przetrwało. Para nie doczekała sie także dzieci.

Irena Dziedzic zmarła samotnie 5 listopada 2018 roku. Jej pogrzeb odbył się ponad dwa miesiące później – 19 tego stycznia 2019 roku.

Do tej pory na miejscu jej pochówku nie ma nagrobka. ,,Grobem” samotnej prezenterki zajmują się zakonnice.

Irena Dziedzic była samotna. Nie miała rodziny. Nie odwiedzali jej znajomi. O jej pogrzebie poinformował ksiądz Andrzej Luter. We wpisie na Facebooku napisał:

- Umarła Irena Dziedzic, największa gwiazda polskiej telewizji w czasach PRL. Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia - wszystko to fantastycznie łączyła w sobie. Była prekursorką telewizyjnych programów "show". Jej "Tele - Echo" oglądała cała Polska. (...) Prowadziła wiele festiwali w Sopocie i Opolu. Była niełatwym człowiekiem, twardym, pewnym siebie. Można o niej napisać: Miała charakter!

Za życia, jak twierdzi reżyser Jerzy Gruza, odznaczała się silną osobowością. Sama też uważała, że żeby coś zyskać trzeba walczyć o swoje zdanie.

Nie było dnia, żebym czyichś zębów nie musiała odrywać od mego gardła - skomentowała swoją karierę w telewizji po latach - powiedziała.

Wow, suma robi wrażenie. Zobacz, ile kosztował poród Joasi Krupy: Ile kosztował poród Joanny Krupy? To całkiem spora suma!

Kolejna akcja Jurka Owsiaka. Sprawdź: Wielki gest Jurka Owsiaka. Oferuje duże wsparcie dla potrzebujących!

Ewelina Rozworska