Cyfrowy Polsat podpisał umowę z Discovery Communications Europe oraz TVN. Jest to dokument joint-venture, który dotyczy utworzenia platformy streamingowej OTT, oferującej treści w Polsce (oraz w przyszłości w innych krajach).

Jak podaje Puls Biznesu, w umowie zawarto informacje, że Polsat będzie bezpośrednio posiadać 50%, a także udzieli finansowania na zasadzie 50/50, mając udział w podwyższeniu kapitału zakładowego oraz pożyczki.

Szacuje się, że maksymalne początkowe finansowanie – koszty, które będą podzielone między Cyfrowy Polsat oraz Discovery, to – na początek – 30 mln zł.

Discovery oraz Cyfrowy Polsat będą odpowiadać za zapewnienie dalszego finansowania, którego wysokość będzie uzgadniana na dalszym etapie.

„Platforma OTT prowadzona przez Spółkę Celową będzie zapewniać widzom dostęp m.in. do filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych.”

„Na Platformie OTT będą udostępnione zarówno treści wyprodukowane przez strony Umowy, jak i treści zakupione u zewnętrznych producentów oraz wyprodukowane przez samą Spółkę Celową. Platforma OTT będzie działać zarówno w modelu finansowanym z reklam (AVOD), jak i – na późniejszym etapie – w modelu płatnym (SVOD/TVOD).”

– Dzisiaj widzowie oczekują łatwego dostępu do ulubionych programów w jednym miejscu. Nasz serwis będzie właśnie taką platformą umożliwiającą o każdej porze i w każdym miejscu oglądanie najbardziej popularnych seriali, filmów i programów skierowanych do polskiego odbiorcy – tłumaczy Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery w regionie EMEA, Kasia Kieli.

– Cieszymy się, że współtworzymy projekt, który może stać się realną konkurencją dla międzynarodowych serwisów. Mamy ambicje, aby platforma oferowała najlepsze i najwyższej jakości rozwiązania technologiczne – opowiada Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, Maciej Stec.

– Szczególnie ważne jest to, że ten pełen wyzwań projekt może powstać właśnie w Polsce. Dzięki temu polski kontent będzie mógł trafić również do międzynarodowego widza – dodaje.

Nowa platforma streamingowa będzie podmiotem niezależnym biznesowo. Treści, które się na niej znajdą, mają być powszechnie dostępne dla wszystkich internautów, zaś sam serwis będzie otwarty na współpracę z dostawcami treści.

By móc wcielić pomysł w życie, potrzeba zgody regulatora. Najpierw mają być oferowane usługi AVOD, następnie SVOD.

Poinformowano, że obecnie istniejące platformy, Player.pl oraz Ipla.tv, mają być dalej dostępne dla widzów, ale ich przyszły kształt zostanie określony „w najbliższym czasie”.

Bądź na bieżąco – to ważna informacja dla kierowców! DLACZEGO WARTO PAMIĘTAĆ O WAŻNOŚCI UBEZPIECZENIA OC? OD NOWEGO ROKU KARY MAJĄ WZROSNĄĆ!

Zmiany w podatkach opisaliśmy w tym artykule: POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ. AŻ 40 NOWYCH PODATKÓW!

Martyna Piotrowska